Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області зобов’язало суб’єкта господарювання повернути за комунальні послуги споживачам понад 65,8тис.грн.

Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській  області продовжує роботу щодо запобігання порушенням у сфері ціноутворення, забезпечення встановлення економічно обґрунтованих тарифів на комунальні послуги, недопущення обрахунків споживачів.

Так, в червні 2020 року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області на підставі звернень  споживачів, здійснено два позапланові заходи (перевірки) державного нагляду (контролю)  комунального підприємства селища міського типу Житомирського району, що надає комунальні послуги з постачання теплової енергії, водопостачання та водовідведення.

Під час проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) встановлено, що діючі тарифи на комунальні послуги не відповідають вимогам діючих порядків щодо формування тарифів на комунальні послуги, як наслідок споживачам при нарахуванні плати за комунальні послуги суб’єктом господарювання завищено тарифи:

– на 9,41грн. за 1Гкал за постачання теплової енергії

– на 0,12грн. за 1 м3 за водопостачання  

– на  0,08грн. за 1 м3 за водовідведення

За результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) фахівцями сектору контролю за регульованими цінами Головного управляння Держпродспоживслужби в Житомирській області складено акти перевірок, на підставі яких надано приписи щодо усунення порушень порядку формування державних регульованих цін/тарифів, яким зобов’язано  суб’єкта господарювання повернути споживачам необґрунтовано нараховану плату комунальні послуги шляхом здійснення перерахунків.

Погодившись з результатами позапланових заходів (перевірок), суб’єктом господарювання було прийнято рішення про виконання вимог приписів головного управління та здійснено перерахунки споживачам з метою повернення зайво нарахованої плати  на загальну суму 65796,87грн. ( з них за послугу з постачання теплової енергії – 33881,31грн. та водопостачання і водовідведення –  31915,56грн.).