Іграшки та їх безпечність

Діти люблять іграшки. А батьки люблять дарувати дітям все більше і більше іграшок в надії, що дитина хоч чим-небудь серйозно і надовго займеться (по можливості, самостійно) і хоч на хвилину відстане від них, вічно зайнятих і втомлених. Часто в гонитві за кількістю предметів, що наповнюють дитячу, батьки перестають замислюватися про якість та безпечність.

Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області надають роз’яснення щодо придбання якісної та безпечної продукції.

Отже, при покупці дитячих іграшок слід звертати увагу на маркування, яке повинно містити:

  • знак відповідності технічним регламентам;
  • товарний знак підприємства-виробника або його представника;
  • найменування та місцезнаходження виробника, імпортера;
  • позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати;
  • попереджувальні написи із коротким поясненням небезпеки;
  • обов’язково додається інструкція з експлуатації, яка надрукована на упаковці, на окремому листі або у вигляді брошури.

В інструкції з користування іграшками, іграми або на споживчій упаковці повинні бути вказані правила та види обробки іграшок – (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).

  • графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група.

Виробники та імпортери повинні забезпечити наявність, а розповсюджувачі повинні перевіряти, що іграшка супроводжується інструкціями та інформацією щодо безпечності українською мовою, згідно з вимог Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2018 року № 151.

Іграшки, введені в обіг, повинні відповідати суттєвим вимогам щодо безпечності протягом їх передбачуваного та звичайного строку використання.

Інструкції щодо використання повинні містити повну інформацію для забезпечення безпечного та ефективного використання виробу, а також давати споживачу можливість збирати, налаштовувати, експлуатувати, зберігати, обслуговувати, ремонтувати та розпоряджатися виробом.

Якщо ви не знайшли маркування на іграшці, то такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти. Адже батьки є відповідальними за здоров’я своєї малечі.