«Іграшкова» небезпека

Щасливе дитинство та повноцінний розвиток малюка неможливо уявити без гри, а отже й без іграшок. Останніх на ринку нині так багато, що можна легко натрапити на неякісний продукт, підробку чи просто безкорисну, хоча і привабливу річ. Як же не помилитися з вибором іграшок для малечі та придбати дійсно якісні, практичні та безпечні речі?…

Спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області відповідно до секторального плану на 2020 рік проведена планова перевірка характеристик продукції у суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію іграшок в районному центрі  Житомирській області.

Під час заходу  з’ясовувались питання відповідності продукції вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Технічного регламенту. Згідно візуального огляду встановлено факти розповсюдження продукції, яка не відповідає вимогам, тому прийнято рішення про необхідність відбору зразків продукції для проведення експертизи (випробування).

За результатами проведеної експертизи (випробування)    ДП «Укрметртестстандарт» на підставі протоколів  випробувань    від 23.06.2020 року за № 5112/20-і та за № 5113/20-і, встановлено, що іграшки:

  • «круг для купання  немовлят»;
  •  «зброя пістолет з кулями ТМ «Toys»,

не відповідають вимогам діючих державних стандартів та Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151.

За результатами перевірки, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи, які були виконані у  термін передбачений діючим законодавством.                                                                   

На виконання вимог постанови КМУ від 31.10.2007 року  № 1279 із внесеними змінами згідно з постановою КМУ № 921 від 31.08.2011 року, суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи в загальній сумі 9 462,00 гривень.

Нам гарантоване право на якісну, безпечну продукцію, товари та послуги, адже це не тільки здоров’я нації, а ще й вірний крок до інтеграції у світовий споживчий простір.