Інформаційне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 23 травня 2019 року

Озимі зернові – початок колосіння                             Картопля – сходи-ріст стебла

Озимий ріпак – цвітіння                                              Кукурудза – 4 листки

Ярі зернові – кущіння                                                 Багаторічні трави – І укіс

Соя – сходи                                                                     Сад – утворення плодів

Горох – початок цвітіння

  Друга декада травня місяця характеризувалась теплою подекуди хмарною з проясненням погодою. Майже щодня проходили опади у вигляді дощу сильна гроза та град, буревії. Температура повітря коливалась в межах від +25Сº – +27Сº, в денний час доби +18Сº – +20Сº, в нічний.

         Озимі зернові знаходяться у фазі  викидання колосу, із шкідників виявлено злакові попелиці та злакові п’явиці якими заселено 35-37 % площ, за чисельності 0,2-3 екз/рослину, пошкоджено 2-3% рослин у слабкому ступені. Злаковими цикадками заселено 32% площ, за чисельності 2-4 екз/м², пошкоджено максимально 5% рослин у слабкому ступені. На обстежених площах виявлено пшеничного трипса на 10% площ, на 100 помахів сачком уловлювалось 2 екземпляри шкідника. Ураження борошнистою росою становить 2-4%, кореневими гнилями уражено 4 – 5% рослин, септоріозом уражено 2-3% рослин, загальна площа ураження 18%.

 Обстежено площі озимого ячменю, загальна площа, виявлено ураження борошнистою росою 2-3% рослин, площа ураження 11%. Кореневими гнилями уражено 3 – 5% рослин, площа ураження становить близько 12% . Із шкідників виявлено попелиці  за чисельності 2екз/росл, пошкоджено 3% рослин в слабкому ступені.

         На площах озимого ріпаку продовжується розвиток бактеріозу та фомозу уражено 0,8-2% рослин, загальна площа ураження 8-27%.  Ріпаковим квіткоїдом пошкоджено 4-6% рослин в слабкому ступені.

         На ярих зернових в Ружинському районі виявлено ураження септоріозом 0,5-1% рослин,  площа ураження становить  3%. Відмічено розвиток кореневих гнилей якими уражено 1-1,5% рослин.  

 Також в районі обстежено сходи сої на площі 80га, виявлено бульбочкового довгоносика 1-2 екз/м².

         На площах гороху, загальна площа обстеження 100га, виявлено бульбочкового  довгоносика 1-2екз/м².

 На посівах соняшника виявлено дротяників 1-2екз/м², та піщаного мідляка 1 екз/м².

 У саду виявлено яблуневу попелицю з десяти обстежених гілок на трьох наявні личинки попелиці від 4 до 7 штук. Розанову листокрутку та плодових довгоносиків якими заселено3-18% рослин.

             На присадибних ділянках на посадках капусти повсюдно шкодять хрестоцвіті блішки, середня чисельність яких становить близько 3 екземпляри на рослину.

 На посадках картоплі шкодять колорадські жуки 2-3 імаго на кущ, пошкоджено 2-4% рослин в слабкому ступені.