Інформація для споживачів про продукцію, яка не відповідає вимогам нормативних документів.

Управління захисту споживачів  ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області доводить до відому, що  спеціалістами відділу ринкового нагляду здійснено  виїзну планову перевірку характеристик продукції у розповсюджувача продукції,  за видом  ігри та іграшки для дітей на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018р.   № 151.    

           Перевіркою встановлено, що при розповсюдженні іграшок для дітей, фізичною особою – підприємцем порушено вимоги  вищезазначеного технічного регламенту.

Органом ринкового нагляду на підставі того, що дана продукція вважається такою, що не відповідає встановленим вимогам,  прийняте рішення про необхідність відбору зразків продукції (іграшок) для проведення  їх  експертизи  (випробувань).

За результатами проведених досліджень  ДП  “Київоблстандартметрологія”  виявлено наступне, що іграшка «Лялька LOL Surprise»,  ТМ «TOYS», штрих-код 6920180204026, дата виготовлення – не зазначена, інформація про виробника та імпортера – відсутня, зазначено лише MADE IN CHINА, не відповідає вимогам   ДСТУ EN 71-1:2015  Безпечність іграшок.Частина 1. Механічні і фізичні властивості, ДСТУ EN 71-6:2005Безпечність іграшок. Частина 6. Графічний попереджувальний символ позначення віку, ДСанПіН 5.5.6.012-98 «Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей».

Суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи, під час якої встановлено факти порушення вимог законодавства  в загальній  сумі 1 744,95 гривень.

Відповідно статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, застосовано штрафну санкцію врозмірі –  8500,00 гривень, яка сплачена господарюючим суб’єктом  в повному обсязі до Державного бюджету.