Інформація для споживачів про продукцію, яка не відповідає вимогам нормативних документів.

лялькаУправління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області доводить до відому, що  спеціалістами відділу ринкового нагляду здійснено  виїзну планову перевірку характеристик продукції у розповсюджувача продукції, за видом  ігри та іграшки для дітей, дитячий одяг та взуття на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013р.  № 515, Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 09.06.2011р. № 632, Технічного регламенту щодо назв текстильних    волокон  і маркування  текстильних    виробів,   затвердженого     постановою    КМУ   від 14.01.2009р. № 13.                    

           Перевіркою встановлено, що при розповсюдженні іграшок для дітей, дитячого одягу та взуття, фізичною особою – підприємцем  порушено вимоги  вищезазначених технічних регламентів.

Органом ринкового нагляду на підставі того, що дана продукція вважається такою, що не відповідає встановленим вимогам,  прийняте рішення про необхідність відбору зразків продукції – іграшок та взуття для проведення  їх  експертизи  (випробувань).

рис2За результатами проведених досліджень ДП «Київоблстандартметрологія» виявлено наступне, що іграшка  «Герої», артикул 57720, дата виготовлення 04.2017р  та іграшка  лялька, артикул YF9111, дата виготовлення 01.2018р., не відповідають вимогам   ДСТУ EN 71-1:2015  Безпечність іграшок, ДСанПіН 5.5.6.012-98 «Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей». Окрім того,  за результатами проведеної експертизи (випробування) ДП «Укрметртестстандарт» також встановлено, що дитяче взуття мокасини дитячі ТМ «Waldi» не відповідає вимогам ДСТУ 4142:2002 «Взуття. Маркування, пакування, транспортування і зберігання» та   Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу.

Суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи, під час якої встановлено факти порушення вимог законодавства  в загальній  сумі 6 769,54 гривень.

Відповідно статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, застосовано штрафну санкцію в розмірі –  34 000,00 гривень, яка сплачена господарюючим суб’єктом  в повному обсязі до Державного бюджету.рис3