Інформація для споживачів про продукцію, яка не відповідає вимогам нормативно – правових документів

34Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області здійснено виїзну планову перевірку характеристик продукції у суб’єкта господарювання, що займається розповсюдженням  електричного обладнання та телефонних апаратів для стільникових мереж зв’язку на дотримання вимогнормативно – правових документів.

          В ході проведення планової перевірки характеристик продукції встановлено розповсюдження продукції, яка не відповідає встановленим вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, Технічного регламенту з електромагнітної сумісності та Технічного регламенту радіообладнання, а саме на електрообладнанні  та радіообладнанні не нанесено знак відповідності технічним регламентам.   

         Крім того, розповсюджувачем  не надано супровідної документації (зокрема накладних, договорів, тощо) про походження продукції, що не дають змогу органу ринкового нагляду,  у ланцюгу постачання відстежити походження такої продукції та її подальший обіг, а також, визначити особу, яка поставила вищевказаному суб’єкту господарювання продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам. Відповідно до вимог норм пункту 3 статті 24 Закону України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції” такий розповсюджувач вважається особою, що ввела цю продукцію в обіг.

          За результатами перевірки, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи, які суб’єктом господарювання виконано повністю та результативно у  термін передбачений діючим законодавством.                                              

          За порушення  вимог   статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до  суб’єкта  господарювання  застосовано штрафні санкції в розмірі  25,5 тис. гривень, які  своєчасно сплачені до Державного бюджету.