Інформація для споживачів про продукцію, яка не відповідає вимогам нормативно – правових документів.

Спеціалісти відділу ринкового нагляду  Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області постійно здійснюють державний ринковий нагляд за продукцією, яка введена в обіг на території України відповідно до вимог чинного законодавства.

Реалізація політики державного ринкового нагляду підвищує рівень захисту споживачів від небезпечної продукції, сприяє зменшенню кількості суб’єктів господарювання, що допускають порушення законодавства у сфері забезпечення безпеки продукції.

Так, під час проведення планової перевірки характеристик продукції у одного із розповсюджувачів дитячих іграшок встановлено факти розповсюдження продукції, яка не відповідала вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151, на підставі чого було  прийняте рішення про необхідність відбору зразків продукції  для проведення  їх  експертизи  (випробувань).

За результатами проведених досліджень ДП «Київоблстандартметрологія»  виявлено, що іграшки: лялька «LOL» SURPRISE «LIL» SISTERS,  арт: No.557 та  лялька ТМ «Kaibibi»,  арт: BLD046-6-7 не відповідають вимогам   ДСТУ EN 71-1:2016 Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні і фізичні властивості.

  Враховуючи вищезазначене до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи, а саме: обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності, які суб’єктом господарювання виконано повністю та результативно. 

  Витрати пов’язані з проведенням експертизи в загальній  сумі   3 917,90  гривень відшкодовано суб’єктом господарювання.

              За порушення  вимог   статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до  суб’єкта  господарювання  застосовано штрафні санкції в розмірі  17 000 гривень,за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогамякі своєчасно сплачені господарюючим суб’єктом  у встановлений законодавством термін.