Інформація про моніторинг стану забрудненості грунтів на території Житомирської області

В розрізі виконання бюджетної програми за КПКВК 2809040 «Проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного нагляду» з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення Регіональною  лабораторією  Держпродспоживслужби в Житомирській області  протягом 2019 року було проведено 950 досліджень забруднення грунту.

Зразки проб грунту були відібрані в дитячих дошкільних та оздоровчих закладах,  місцях масового відпочинку населення (пляжі, зони відпочинку).

Проби грунту досліджувались за санітарно – гігієнічними показниками (свинець, кадмій, мідь, цинк), вмістом нітратів та пестицидів, за мікробіологічними (ентерококи, патогенні ентеробактерії, кишкова паличка) та санітарно-гельмінтологічними показниками (визначення личинок, яєць гельмінтів та цист кишкових найпростіших).   

Відхилення виявлені в 7 пробах,  що становить 1,0 % від загальної кількості досліджень, всі відхилення – за рахунок перевищення вмісту кишкової палички. Відхилення виявлялись в дитячих дошкільних закладах  Бердичівського, Коростенського, Малинського, Пулинського та Романівського районів, а також в міській зоні відпочинку м. Бердичева та міському пляжі м. Новоград-Волинського.

За результатами  виявлених відхилень керівникам освітніх закладів направлено 2  приписи та 3 рекомендаційні листи щодо усунення виявлених недоліків, зокрема надано пропозиції щодо проведення заміни піску на ігрових майданчиках в дитячих закладах. Терміни виконання пропозицій знаходяться на контролі фахівців районних управлінь.

Щодо відхилень в пробах грунту з міського пляжу м. Новоград-Волинського та зоні відпочинку м. Бердичева, відповідними районними управліннями до місцевих органів влади направлені інформаційні листи. Одночасно, в зв’язку з невідповідністю нормативним значенням проб річкової води з р. Случ, пляж в м. Новограді-Волинському  в  2019 році не відкривався.