Інформація про побутовий спалах гострої кишкової інфекції, що виник у мешканців села Зарубинці Андрушівського району

       562238  30 вересня 2018 року в селі Зарубинці Андрушівського району після святкування хрестин вдома, серед 8 мешканців з яких 1 дитина, зареєстровані захворювання на гострі кишкові інфекції. 7 хворих знаходяться на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Андрушівської центральної районної лікарні, 1 хворий в інфекційному відділенні Житомирської міської лікарні №1 з діагнозом: «гостра кишкова інфекція». Перебіг захворювання середнього ступеня важкості.

         З метою локалізації та ліквідації спалаху ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області сумісно з ДУ «Житомирський лабораторний центр МОЗ України» проводиться комплекс протиепідемічних заходів. На святкуванні вживались різноманітні швидкопсувні страви та харчові продукти які готувались вдома без дотримання необхідних умов та правил особистої гігієни. Для лабораторних досліджень у вогнищі відібрано зразки харчових продуктів та питної води, взято гігієнічні змиви з об’єктів довкілля, обстежені контактні. За контактними встановлено медичне спостереження, проведена роз’яснювальна робота.

        Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження у вогнищі тривають. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.