Корисна інформація для споживачів

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ ДПСС  в Житомирській області проведено планові перевірки характеристик продукції    в місті Малині  Житомирської області у суб’єктів господарювання, що займаються реалізацією дитячих іграшок. В ході планових заходів  здійснено відбір зразків продукції для проведення  їх  експертизи  (випробувань).

За результатами проведених досліджень Державним підприємством «Київоблстандартметрологія» виявлено наступне, що іграшки для дітей  визнані такими, що не відповідають вимогам нормативних документів.

На підставі розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів ймовірності виникнення ризику встановлено, що продукція становить високий рівень загрози, а саме:

рис1– Іграшка – Лялька  ТМ «Strawberry shortcake», артикул: NO: 2121; дата виготовлення: травень 2016 року

– Іграшка – Герої  ТМ «Strawberry shortcake», артикул: 03573, дата виготовлення: листопад 2015 року.    Виробники та імпортери продукції не зазначені, зазначено лише MADE IN  СHINA.

До суб’єктів господарювання застосовано штрафні санкції відповідно     Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».рис2

Окрім того, суб’єктами господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи, під час якої встановлено факти порушення вимог законодавства – в загальній сумі – ­­­ ­8 521,51 грн.

Іграшки на ринку, як правило, невідомого походження. Зазвичай, виробником цієї неякісної продукції є Китай. Фактичних виробників, імпортерів таких товарів та шляхів їх надходження встановити практично неможливо, оскільки підприємці працюють за спрощеною системою оподаткування та не мають відповідних супровідних документів. Також  загрозу становлять іграшки без необхідного маркування тому, що неможливо їх ідентифікувати.

Не за горами новорічні свята. Попит на дитячі іграшки сягне свого річного максимуму. Бажання кожного з батьків придбати для своєї дитини щось цікаве, надійне, пам’ятне… Одним словом – найкраще! Якість – це перше, на що потрібно звертати увагу при купівлі іграшки. Кожна іграшка повинна супроводжуватись «пакетом документів»: накладною, декларацією про відповідність, сертифікатом відповідності, посвідченням про якість, висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Стаття не вміщує всіх порад, які хотілося б надати споживачам. Головним гаслом залишається: «Не економте на дітях!» Якщо той, хто ввів іграшку в обіг на ринок України вжив заходів щодо дотримання законних вимог безпечності іграшок і отримав всі необхідні документи, іграшка, яку він реалізує, хоч і буде дорожчою, але обов’язково буде безпечнішою, ніж та, яка не має взагалі ніяких документів.

Будьте завжди свідомі у виборі іграшки для своєї дитини.