Корисна інформація – як правильно пересадити волоський горіх

Перш ніж взятися за посадку волоського горіха, подумайте про те, чи не доведеться в майбутньому викорчовувати доросле дерево. Яким же чином можна перенести молоді саджанці на постійне місце.

Коли з настанням перших весняних днів у своєму саду ви побачили пророслий горішок, його пересадку можна здійснити без зволікань, в ідеалі – відразу на постійне місце. Це стане запорукою гарного росту і розвитку рослини, адже волоський горіх не буде рости в тіні, навіть якщо ця тінь від крони «батька».  Не забудьте прищипнути кінчик кореня – завдяки цьому крона буде дуже пишною і не такою високою.
      Якщо саджанцям 1-3 роки, їх можна пересаджувати лише в моменти спокою – на молоденькому деревці не повинно бути листя або набряклих бруньок. Ідеальним часом з найоптимальнішою температурою може стати квітень або жовтень, тому що в ці періоди середньодобова температура тримається близько +10°С.
    Якщо ви плануєте пересаджувати дерево навесні, перше, що потрібно – враховувати температурний режим грунту і повітря в залежності від регіону проживання.
     Найоптимальнішим варіантом буде пересадка з початку травня і до його середини. Восени цей час триває приблизно з середини жовтня до середини листопада.

    Перед здійсненням пересадки потрібно добре знати про те, як правильно викопати дерево, як посадити його на постійне місце і згодом доглядати за ним.
     Це дерево має унікальну кореневу систему – вона знаходиться в безперервній взаємодії з симбіотичними грибами. Саме вони дають волоському горіху енергію для гарного росту і плодоношення. І якщо ви втрутилися у цей зв’язок в невідповідний момент, пересаджене дерево може загинути: коріння почнуть гнити, саме дерево зупиниться в рості і почне хворіти, а з настанням перших заморозків і зовсім зачахне. Який час вибрати для пересадки дерева на постійне місце залежить від агротехнічних факторів. Сама процедура пересадки включає в себе викорчовування рослини зі старого місця і підготовку нової ями з підживленим грунтом. Проводити такі маніпуляції доцільно лише коли дерево знаходиться в сплячці. Під час сокоруху, а це приблизно з середини березня по початок жовтня, здійснювати пересадку ні в якому разі не можна.

  Процес пересадки проходить в кілька етапів. За 24 години до моменту викорчовування дерева його потрібно добре полити. Земля повинна намокнути на глибину 1 метра, що надасть можливість провести викопування з мінімальним ризиком для коренів. Приділіть особливу увагу посадковій ямі. Розмір її повинен відповідати земляному кому (бути в 2 рази більшим). Найоптимальнішою за розміром стане яма 40х40см: Якщо пересадка буде здійснюватися в живильний грунт, розмір ями повинен бути не менше 60 в діаметрі 60 см глибиною. Важливо зберегти і застосовувати для посадки волоського горіха виключно верхній шар грунту, тому що він самий поживний. В самому дні ями потрібно зробити 15 см дренаж. 

Для цього потрібно укласти на дно щебінь, шматки цегли, черепки посуду з глини. Без дренажу допустимо пересаджувати дерево в супіщаному грунті.
    Обов’язково потрібно внести комплексні добрива для гарного росту і плодоношення дерева. Якщо грунт має важку структуру, додайте в нього трохи піску. Якщо ж грунт піщаний — без додавання перегною і компосту не обійтися. У надмірно кислотний грунт кладуть вапно.

    Для того, щоб пересаджене деревце швидко прийнялося на новому місці, а в майбутньому швидко росло і давало хороший урожай, рекомендуємо вам дотримуватися наступних порад:  Проводьте висадку дерева на тому рівні, на якому воно росло. Якщо проігнорувати цю умову, дерево буде дуже погано рости, а що найголовніше – чекати плодів доведеться дуже довго. Висадка повинна здійснюватися на такій глибині, щоб коренева шийка виявилася на одному рівні з грунтом.
      У посушливі періоди рясно поливайте грунт, тому що волоський горіх не переносить посуху. Своєчасно зволожена земля стане запорукою відсутності проблем з деревцем. Щоб урожай був хорошим, дерево має бути повноцінно запилене. Для цього організуйте висадку декількох дерев біля волоського горіха. Вітер може переносити пилок на відстань 300м. Коріння деревця не повинні бути близько до поверхні, тому що саджанець може засохнути.