Мийні засоби, результати планової перевірки.

Миючі засоби сьогодні застосовує кожна господиня. Складно уявити, що повна відмова  від використання миючих засобів можлива – ці речовини значно полегшують підтримання чистоти в будинку, спрощують побутові обов’язки, як прибирання та миття посуду.

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів   ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області у ІV кварталі 2019 року здійснено виїзну планову перевірку характеристик продукції за видом мийні засоби для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини. В ході проведеної перевірки у суб’єкта господарювання встановлено факти розповсюдження мийних засобів:

-Ariel Automat Lenor, 5.65L, ТМ «ARIEL» , 

-PERSIL COLOR GEL, 565L, ТМ «Henkel»,

на зовнішній поверхні пакування (етикетці)  мийного засобу не нанесено знак відповідності технічним регламентам, відсутня супроводжувальна інформація стосовно найменування та  адресних даних уповноваженого представника, найменування  виробника зазначено на іноземній мові, що  суперечить вимогам  п. п. 11, 13, 15 Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 року № 717 (зі змінами).

Суб’єкту господарювання, що ввів в обіг мийні засоби, які не відповідають вимогам технічного регламенту, видано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» застосована штрафна санкція в загальній сумі 17 000 грн.

Маркування продукції є особливо важливим для споживачів під час вибору мийних засобів, тому рекомендуємо детально вивчити етикетку (пакування), на якій має бути зазначено:                                             .                                                            
            – найменування та інформації про призначення мийного засобу;

-торговельна марка (за наявності) або торговельний знак, найменування, місцезнаходження та номер телефону виробника або його уповноваженого представника;

-інформація про склад мийного засобу;

-адреса, зокрема електронна пошта (за наявності), та номера телефонів, за якими можна одержати технічний опис інгредієнтів;

-інструкція із застосування;

-маса нетто чи об’єм;

-дата виготовлення;

-строк придатності;

-умови зберігання (в разі потреби).

– маркування засобів здійснюється згідно із законодавством про мови;

– заборонено зображати фрукти, щоб не вводити в оману дітей;

-знак відповідності технічним регламентам.                 .