Моніторингові перевірки дотримання протиепідемічних вимог у Любарському та Житомирському районах

Враховуючи ускладнення епідемічної ситуації із захворюваності на COVID-19 в Житомирській області ( за попередню добу лабораторно підтверджено 426 нових випадків) , на виконання п.46? постанови КМУ від 13 .10.2020 року № 956, спеціалістами Держпродспоживслужби щодня здійснюються заходи державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства і організацією протиепідемічних заходів закладами дошкільної освіти, закладами громадського харчування, фізичної культури та спорту, ринками, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.

Так, за участі фахівців Любарського районного управління ГУ ДПСС в Житомирській області  протягом минулого тижня двічі проведено   обстеження  агропродовольчого ринку, здійснено 4 позапланові перевірки  закладів роздрібної торгівлі харчовими продуктами та одного закладу дошкільної освіти .

        Загалом перевірками охоплено  7 об’єктів нагляду, на 4-х виявлені порушення:

  • відсутній або недостатній запас дезінфікуючих засобів для проведення вологого прибирання приміщень закладів та поверхонь, місць, предметів найбільшого контакту персоналу та відвідувачів, неякісне проведення прибирання (не визначені дні санітарного та генерального прибирання);
  • нерегулярний температурний скринінг працівників,
  • неналежний санітарний стан приміщень ;
  • порушення графіку прибирання приміщень;
  • відсутність умов для особистої гігієни працівників,
  • відсутність умов для збору і тимчасового зберігання використаних персоналом та відвідувачами засобів індивідуального захисту;
  • відсутність маркування про дотримання дистанції біля входу в заклад ;

За виявлені порушення на  відповідальних осібскладено 4 протоколи про адмін.правопорушення за ст.42 КУпАП.

Низку аналогічних комісійних перевірок здійснили також спеціалісти Житомирського районного управління ГУ ДПСС в Житомирській області спільно з представниками райдержадміністрації, з залученням представників правоохоронних органів. Перевірками охоплено 8 закладів роздрібної торгівлі району. При обстеженнях також було виявлено ряд порушень протиепідемічних вимог , в зв’язку з чим на відповідальних осіб складено 4 протоколи про адмін. правопорушення по ст 42 КУпАП, надано 5 листів з пропозиціями та попередженнями.

РОбота у зазначеному напрямку триває.