На засіданні ДНПК обговорювали епізоотичну ситуацію в області зі сказу та АЧС

2 грудня 2019 року в приміщенні прес-центру Житомирської ОДА відбулося  засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській облдержадміністрації під  головуванням заступника голови ОДА – Наталії Остапченко та за участі начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Шпити, на якому розглядалося питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней  та сказу на території Житомирської області.

Як зазначив у своєму виступі заступник голови комісії Олександр Шпита, – останнім часом епізоотична  ситуація   з АЧС у світі продовжує ускладнюватись. Як свідчить статистика, з початку року про виявлення нових випадків захворювання  повідомили 12 Європейських країн (зареєстровано 1817 випадків серед свійських свиней та 5435 випадків – у дикій фауні ). В Україні захворювання реєструвалося на території всіх областей, всього 508 спалахів (в т.ч. 369 – свійські,112 – дикі свині).

Зокрема, Житомирська область входить до числа областей із найменшою кількістю спалахів АЧС : у поточному році 2 випадки АЧС зареєстровано у дикій фауні  (ДП «Білокоровицький лісгосп» Олевського району та РРГО «Радомишльські мисливці» Радомишльського району) та один випадок у приватному секторі с.Стара Олександрівка Пулинського району.

 Поряд із тим на території області спостерігається напружена епізоотична ситуація щодо сказу тварин. Так, з початку року на території України виявлено 605 неблагополучних по сказу пунктів. У Житомирській області у поточному році  досліджено 376 тварин на сказ, з них виявлено хворих 33, у т.ч.  8 лисиць, 12 котів, 9 собак, 1 корова.

В 32-х населених пунктах неблагополучних по сказу  вводилися карантинні обмеження та проводились оздоровчі заходи. 

   За  результатами  засідання ДНПК при Житомирській облдержадміністрації було прийнято відповідні рішення  щодо :

– визначення зони захисту від епізоотичного осередку з АЧС  (с.Стара Олександрівка Пулинського району) та зони спостереження,

– затвердження Плану заходів щодо профілактики АЧС з метою недопущення подальшого розповсюдження на інші території  ;

–  виконання плану моніторингових досліджень на АЧС від свійських свиней та диких кабанів;

– охоплення профілактичною вакцинацією  проти сказу  на території області  всього поголів’я собак і котів, сільськогосподарських тварин та створення резерву антирабічної вакцини для імунізації тварин від сказу.