На Житомирщині Держпродспоживслужбою перераховано споживачам тарифи на послугу централізованого опалення

4545До Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області надійшло офіційне звернення суб’єкта господарювання – надавача послуг з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії та послуги централізованого опалення, районного центра Житомирської області, щодо правильності формування, встановлення та застосування тарифів, встановлених рішенням органу місцевого самоврядування.

Керуючись ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», головним управлінням проведено позаплановий захід державного нагляду контролю, на звернення суб’єкта господарювання.

У ході перевірки було встановлено порушення вимог законодавства при формуванні та застосуванні тарифів на послугу централізованого опалення для споживачів, житлові будинки яких не обладнані загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії. Як наслідок завищення тарифу складає 0,38 грн. за 1 кв.м. опалювальної площі в місяці (з ПДВ).

Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області за результатами проведеного заходу державного нагляду (контролю) суб’єкту господарювання надано припис щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульований цін (тарифів), в якому вимагалось згідно з чинним законодавством, привести діючі тарифи до рівня економічно – обґрунтованих витрат та інформувати органи місцевого самоврядування про необхідність корегування тарифів на послуги що надаються.

На сьогодні суб’єкт господарювання інформував головне управління про виконання припису в частині повернення споживачам зайво нарахованої плати за послугу централізованого опалення (протягом жовтня – грудня 2018 року) в сумі 15,3 тис.грн.

Також, органом місцевого самоврядування, на звернення суб’єкта господарювання, було прийнято рішення щодо корегування тарифів на послугу централізовано опалення, з урахуванням вимог припису головного управління.   

Таким чином, внаслідок запобігання ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області факту порушення застосування економічно необґрунтованих тарифів, попереджено обрахування споживачів у розрахунку на опалювальний сезон 2018-2019 рр. в сумі 24,0тис.грн., тим самим зменшено необґрунтоване фінансування споживачів по пільгам і субсидіям.