На Житомирщині тривають заходи з ліквідації спалаху африканської чуми свиней

 afrykanskaya-chuma-svynejЯк повідомлялося раніше, 10 грудня 2016 року у господарстві ФОП “Слідзевський” був зафіксований спалах АЧС.

Проведені засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій – 11 грудня 2016 при Житомирській райдержадміністрації, а 12 грудня 2016 при Житомирській облдержадміністрації, на яких затверджені плани з ліквідації даного захворювання відповідно до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Станом на 16.12.2016 у епізоотичному вогнищі (свиноферма ФОП “Слідзевський”) проведені наступні заходи:  знищено, спалено та захоронено всіх сприятливих тварин, місце захоронення огороджене та продезінфіковане; проведене механічне очищення та миття приміщень – продезінфіковані 2 свинарники загальною площею 7,5 тис. м2 та територія площею 18, 5 тис. м2; проведений облік кормів та кормових добавок (26 т), які у повному об’ємі знищені шляхом спалювання, на ветеринарно-поліцейських постах з початку дії карантину перевірено 126 одиниць автотранспорту.

В зоні захисту до якої увійшли 2 населені пункти (с. Рудня Городище та с. Гай) забиті свині, а у 58 домогосподарствах, де вони утримувались проведені дератизація та дезінфекція. Перекопані 9 лісових доріг, які ведуть із зони захисту в зону нагляду.

Проводиться роз’яснювальна робота з населенням, розповсюджено 470 листівок, опубліковано 2 статті в газетах Житомирського району.

Проведено переоблік наявного поголів’я свиней у населених пунктах Чуднівського та Бердичівського районів, що входять до зони нагляду, де  чисельність поголів’я свиней складає 797 та 804 голови відповідно.

Наразі заходи з ліквідації африканської чуми свиней тривають.