Нарада по підсумкам діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області за 2016 рік

IMG_3130 21 лютого 2017 року  відбулась нарада по підсумкам  діяльності  Головного управління Держпродспоживслужби  в Житомирській області за 2016 рік.

На нараду були запрошені в.о. начальників територіальних  управлінь , в.о директора  Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Грищук О.Є.,  начальник Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини  Сокальський  В.С.,  заступник директора   ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія»  Полінкевич В.А.IMG_3096

Відкрив нараду начальник Головного управління  держпродспоживслужби в Житомирській області Шпита О.О.  У  вступному слові він зазначив про закінчення формування структурних підрозділів ГУ ДПСС,  розпочатого у 2016 році.

IMG_3080Про аналіз  виконання плану протиепізоотичних заходів  та здійснення державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів   доповідав начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії  – Волківський І.А. Так, у ході доповіді  прозвітував про виконання обласного плану протиепізоотичних заходів за 2016 рік в частині проведення щеплень, діагностичних досліджень та проведення ветеринарно-санітарних заходів (дезінфекція, дезінсекція та дератизація). Нагадав про епізоотичну ситуацію в області, зокрема,  щодо ситуації з АЧС.  Доповідач зауважив на якості проведення обстежень господарств  та ефективності роботи створених спільних мобільних груп , наголосив  на необхідності активізувати роботу  в данному напрямку та вживати адекватні до ситуації заходи. В частині доповіді щодо здійснення державного контролю у сфері  безпечності  харчових продуктів доповідач висвітлив  наступні питання :

  • Робота інспекторів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії у 2016 році ( охоплення перевірками  та вжиті заходи);
  • Реєстр потужностей та видача дозвільних документів;
  • Діяльність лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на ринках області;
  • Стан впровадження системи НАССР на потужностях ;
  • Державний контроль на бойнях;
  • Оформлення підконтрольних вантажів на експорт.

В завершення доповіді  Волківський І.А.  визначив  основні  завдання на 2017 рік.

 IMG_3085В.о.директора регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Грищук О.Є.  в своїй доповіді  ознайомила присутніх  з  переліком  досліджень,  які проводяться мережею районних та міжрайонних  державних лабораторій ветеринарної медицини .  Як зазначила співдоповідач, –  планується розширити галузь щодо досліджень води та параметрів  мікроклімату приміщень. Зокрема, в ІІ-му кварталі планується  значно розширити сферу акредитації  регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини. Так, Грищук О.Є. прозвітувала про кількість лабораторно-клінічних досліджень проведених у 2015-2016рр., кількість  виявлених позитивних результатів , обсяг коштів ,отриманих за надання платних послуг тощо . Наприкінці  виступу  повідомила про проведення оптимізації лабораторної мережі , внаслідок чого  до 01.06.2017 року буде скорочено 13 лабораторій ветеринарної медицини.  Шпита О.О. зауважив  на  необхідності  якнайшвидшого проведення атестації лабораторій для плідної співпраці у подальшому.

IMG_3092Про діяльність Держпродспоживслужби  щодо здійснення державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства звітувала  начальник  управління державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства –Кончаківська С.П. Так,  в ході  доповіді  вона  зазначила, що  попри  незначну недоукомлектованість  кадрами,  спеціалістами  управління  за звітний період було обстежено 764 суб’єкти господарювання, на яких проведено 834 обстеження,  з них планових– 298, позапланових – 536. Під час проведення перевірок на 370 об’єктах нагляду виявлено порушення вимог санітарного законодавства, що становить 48% . Окрема увага була приділена питанню низької якості  питної води централізованого водопостачання. Так, найбільший відсоток нестандартних проб в Лугинському ,  Ємільчинському  та  Романівському –  районах.IMG_3095

Велике занепокоєння викликає  ситуація, яка склалася в області через спалахи інфекційних хвороб.  Спостерігається тенденція  до збільшення у порівнянні з минулими роками. Так, всього за 2016 рік в Житомирській області зареєстровано 12 спалахів інфекцій кишкової групи (8,5% від спалахів по Україні), внаслідок яких постраждало 153 особи, в тому числі 90 дітей до 17 років .

Крім того,  Кончаківська С.П. прозвітувала про роботу спеціалістів :

  • під час проведення державного санітарно-епідеміологічного контролю товарів за принципом «єдиного вікна».
  • в частині надання адміністративних послуг та документів дозвільного характеру
  • Щодо розгляду звернень громадян

Наприкінці доповіді було визначено першочергові завдання на 2017 рік.

Шпита О.О.  нагадав про початок оздоровчої кампанії та про необхідність ініціювання створення комісій з залученням представників місцевих адміністрацій (відділів освіти) та проведення якісних перевірок закладів оздоровлення та відпочинку дітей.

IMG_3104Про підсумки здійснення державної політики у сфері карантину та захисту рослин  доповідав начальник управління фітосанітарної безпеки Туровський Б.С. Ознайомив присутніх з основними напрямками діяльності  управління та фітосанітарним станом  області (ураження території шкідливими організмами). Дещо детальніше зупинився на кожному виді шкідників та збудників  хвороб.IMG_3107

Крім того, було надано звіт про роботу спеціалістів управління під час здійснення державного фітосанітарного контролю за продукцією рослинного походження та іншими об’єктами регулювання, що переміщуються територією України, через державний кордон та карантинні зони.

          Протягом 2016 року  при вивезенні рослинної продукції за межі країни  державними фіто санітарними інспекторами оформлено 32412 фітосанітарних сертифікати та 10658 карантинних  сертифікати . В завершення доповіді  начальник управління фітосанітарної безпеки  визначив основні  пункти плану роботи управління на 2017 рік.

 IMG_3110 В.о. начальника  управління  контролю у сфері насінництва та розсадництва  Сичевський В.Й. в своїй доповіді висвітлив  основні напрями  діяльності та завдання управління, питання  здійснення державного контролю за діяльністю суб’єктів господарювання у сфері насінництва і розсадництва. Лабораторні дослідження насіння проводяться лабораторією ДУ «Житомирська обласна фіто санітарна лабораторія». Співдоповідач зауважив, що  проблемою сьогодення є те, що до цього часу ще не затверджений порядок  проведення сертифікації насінництва та садивного матеріалу.IMG_3111

 Управління розпочало роботу щодо  здійснення реєстрації , перереєстрації , зняття з обліку сільськогосподарської техніки та видачі посвідчень тракториста-машиніста (так, з 08.02.2017р. вже зареєстровано 16 одиниць  с/г техніки, та знято з обліку – 7).

         IMG_3114 Про фінансування Головного управління Держпродспоживслужби у 2016 році та перспективи  розвитку на 2017 рік доповіла  начальник відділу фінансового та організаційного забезпечення  Мисько Г.Ф. Доповідач прозвітувала про стан передачі майна в зв’язку з ліквідацією установ державної  інспекції  сільського господарства. Провела аналіз надходження  та використання   спеціального фонду за 2015-2016 роки по установам ветеринарної  медицини та аналіз виділених коштів на 2016-2017 роки. Довела до відома присутнім про внесення змін  до Постанови КМУ від 18.01.2017р. № 15 (питання оплати праці працівників державних органів). Начальник  ГУ ДПСС в свою чергу  попередив всіх керівників територіальних органів  про персональну відповідальність за виконання фінансової дисципліни.

IMG_3119Про діяльність Держпродспоживслужби   у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства та ринкового нагляду в 2016 році доповідав начальник управління захисту споживачів – Кияниченко С.Г. На початку доповіді  визначив повноваження у сфері захисту споживачів, у сфері ринкового та метрологічного нагляду,  нормативно-правову базу управління. К Було проведено аналіз розгляду звернень громадян. Так, упродовж 2016 року до управління надійшло 135 звернень, – задоволено 22 заяви, за іншими зверненнями надано роз’яснення. З метою попередження надходження  на ринок неякісних та небезпечних товарів  спеціалістами управління здійснено 111 перевірок, перевірено товарів на суму 617,76 тис.грн, знято з реалізації в зв’язку з порушеннями  на суму – 371,76 грн. Крім того,  спеціалістами управління вживались заходи адміністративного впливу : накладено 99 штрафів  на суму 277,945 тис. грн.

IMG_3091Наприкінці наради було  підведено підсумки. Так, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області  зазначив, що проблема неукомлектованості  штатів є  незначною в порівнянні з іншими областями, але зауважив в.о.начальників територіальних управлінь провести заходи по остаточній комплектації шляхом залучення необхідних спеціалістів. Ознайомив присутніх з примірною структурою Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області. Повідомив, що в 2017 році в Головному управлінні розпочав роботу сектор контролю за регульованими цінами, ознайомив присутніх з основними напрямками діяльності сектору.

Нагадав державним службовцям про своєчасне подання електронних декларацій, неухильне дотримання Закону України «Про запобігання корупції» та попередив про персональну відповідальність, яку несе кожен державний службовець.