Нарада по підсумкам діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області за 9 місяців 2017 року

DSC_089211 листопада 2017 року в приміщенні Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області відбулась нарада по підсумкам діяльності служби за 9 місяців 2017 року. На нараду були запрошені керівники районних управлінь , директор  Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, начальник Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, директор  ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія».

Відкрив нараду начальник Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області Шпита О.О. У  вступному слові він довів присутнім Рішення  підсумкової  колегії Держпродспоживслужби,  яка відбулась 03.11.2017 р. в  м.Києві.

Про підсумки роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії  доповів  в.о. начальника управління Онопченко В.В. Так, за звітний період внесено до державного Реєстру потужностей операторів ринку 9577 потужностей , найбільший відсоток у м.Житомирі ,Новоград-Волинському та Бердичівському районах.У сфері державного контролю за суб’єктами господарювання здійснено 116 планових та 196 позапланових перевірок, за результатами яких  722 особи притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 44772 грн.В другій частині доповіді було проведено аналіз виконання плану протиепізоотичних заходів, проведення щеплень та  діагностичних досліджень.  

DSC_0875 Про стан лабораторно-діагностичної роботи в Житомирській області доповів директор  Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Галайба А.Б.Так, доповідач прозвітував про кількість лабораторно-діагностичних досліджень проведених за звітний період, кількість  виявлених позитивних результатів . Зокрема , на 100 % був виконаний план по вірусологічним та серологічним дослідженням. Наприкінці доповіді присутніх було  ознайомлено з процедурою здійснення відбору та доставки проб води питної з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання та концкормів на виконання плану державного моніторингу.

Про роботу районних управлінь ГУ ДПСС  з питань дотримання санітарного законодавства доповіла начальник  управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства – Кончаківська С.П. На початку доповіді проведено аналіз спалахів інфекційних захворювань, захворюваності на ботулізм та випадків отруєнь грибами. Так,за звітний період зареєстровано 3 спалахи кишкових інфекцій (1,97% від спалахів по Україні), в ході яких постраждало 38 осіб, з них 32 дітей до 17 років (84,2%).  З початку року зареєстровано 2 побутових  випадки ботулізму, пов’язаних з вживанням консерв домашнього приготування та 15 побутових випадків отруєння грибами з 23-ма потерпілими. 7 осіб, в т.ч. одна дитина 2-х років, померлиDSC_0879

 Спеціалістами управління   проведено перевірку 967 суб’єктів господарювання , з  них планових –  62, позапланових -905. Питома вага виявлених порушень чинного законодавства під час здійснення заходів державного нагляду становить  39%. Окрема увага була приділена питанню забезпечення дієвого   державного санітарно-епідеміологічного нагляду за навчальними  та виховними закладами області  та виконанню плану моніторингових досліджень проб води,змивів та харчових продуктів.

DSC_0894Начальник управління фітосанітарної безпеки Туровський Б.С.  доповів про стан ведення  контролю за місцевими Програмами  з локалізації та  ліквідації карантинних організмів на території області,коротко охарактеризував фітосанітарний стан Житомирщини. Так, за звітний період обстежено 8272,42 га  сільськогосподарських угідь.На території Коростенського району запроваджено карантинний режим по Золотистій картопляній нематоді  на площі 3,9768 га. За допомогою феромонних пасток в Романівському, Радомишльському, Чуднівському, Бердичівському, Новоград-Волинському районах було виявлено карантинного шкідника – Західний кукурудзяний жук на площі 462,26 га.

Найбільший обсяг роботи  управління  припадає на фітосанітарний контроль лісопродукції. Оглянуто в межах області  5659,3 тонни об’єктів регулювання  ; 816484 шт. дерев’яного пакувального матеріалу; 294594,213 м.куб. деревини; видано 5404  комплекти карантинних сертифікатів.Оглянуто за межами області: – 204119,0544 тонн об’єктів регулювання ;  707089 шт. дерев’яного пакувального матеріалу;  843581,864 м.куб. деревини; -341657,207 м.кв. деревини ; фітосанітарних сертифікатів видано – 20683 комплекти.

Про основні показники діяльності  управління захисту прав споживачів  відзвітував начальник управління Кияниченко С.Г.  Відділом контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства проведено 50 перевірок, за результатми 30 – виявлено порушення.   До управління захисту споживачів за звітний період надійшло 193 звернення, за результатами розгляду звернень споживачам повернуто 14,8 тис.грн. Відділом ринкового та метрологічного нагляду проведено 35 перевірок  об’єктів нагляду,перевірено продукції 1523 шт. на 431,7тис.грн., не відповідає вимогам  161 шт. на суму 102,7 тис.грн.  Загалом по управлінню здійснено 85  перевірок, за їх результатами   до суб’єктів господарювання  застосовано  штрафних санкцій на суму 131,829 тис.грн.DSC_0895

Наприкінці підсумкової наради тривали обговорення проблемних питань,  начальник Головного управління  визначив пріоритетні напрямки плану роботи та завдання на  ІV -й квартал 2017 року.