Нарада по підсумкам діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області за І-ий квартал 2017 року

IMG_338213 травня 2017 року  в приміщенні  Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області  відбулась  нарада по підсумкам  діяльності  служби  за  І-ий квартал 2017  року.

На нараду були запрошені в.о. начальників територіальних  управлінь , директор  Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини ,  начальник Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, начальники районних державних лікарень вет.медицини.IMG_3386

Відкрив нараду начальник Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області Шпита О.О. У  вступному слові він зазначив про завершення формування структурних підрозділів ГУ ДПСС,   та нагадав про розпочату оптимізацію мережі лабораторій ветеринарної медицини .

IMG_3389Про  організацію роботи державного контролю та нагляду  спеціалістів ГУ ДПСС , територіальних органів та установ що належать до сфери управління доповідав заступник начальника  – Волківський І.А.  Зокрема детальніше зупинився на узгодженості дій між ГУ та територіальними органами,  питаннях трудової дисціпліни, просвітницької діяльності служби у ЗМІ.

Про стан лабораторно-діагностичної роботи в Житомирській області доповів директор  Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Галайба А.Б. Так, доповідач прозвітував про кількість лабораторно-діагностичних досліджень проведених за звітний період, кількість  виявлених позитивних результатів , обсяг коштів отриманих за надання платних послуг тощо . Зокрема , на 100 % був виконаний план по вірусологічним та серологічним дослідженням. В зв’язку з відсутністю діагностичних препаратів не виконаний план по дослідженнях: ІНАН, парувальна неміч та сап коней; інфекційний епідидиміт баранів  та лістеріоз  с/г тварин . З метою збільшення обсягу досліджень в 2017 році установа планує закупити рідинний хроматограф, за допомогою якого визначається вміст гормональних препаратів, мікотоксинів, антибіотиків тощо. Крім того, планується закупити сучасне лабораторне обладнання  за допомогою якого  визначається вміст ГМО, проводиться діагностика вірусних гепатитів та герпетичних інфекцій.IMG_3393

IMG_3400Про підсумки роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії  доповів  в.о. начальника управління Міщенко М.Д.  Доповідач провів аналіз виконання плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин в частині проведення щеплень, діагностичних досліджень тощо. Так, впродовж І-го кварталу спеціалістами  проведено 472,4 тис. головообробок та 263,9 тис. досліджень. Оздоровлено 11 перехідних з 2016 року неблагополучних пунктів (9 -по сказу тварин, 1 – по лейкозу ВРХ, 1 – по АЧС).В другій частині доповіді було висвітлено стан здійснення державного контролю  за суб’єктами господарювання  спеціалістами управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії. За звітний період проведено 35 планових та 53 позапланових перевірки. В результаті проведених перевірок  до адмін. відповідальності притягнуто 220 осіб на суму 13118 грн. Наприкінці доповідач звернув увагу присутніх , що   відповідними наказами Міністерства аграрної політики затверджені нові уніфіковані форми актів ,які оприлюднені на офіційному  веб- сайті.IMG_3404

IMG_3411Про підсумки роботи служби ветеринарної медицини Житомирської області в питаннях ідентифікації та реєстрації с/г тварин, відтворення ВРХ,   проведення лікувально-профілактичної роботи прозвітував начальник Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини  Сокальський  В.С. Протягом  звітного періоду було зареєстровано та проідентифіковано 4738 голів ВРХ в юридичному секторі та 4031 – в фізичному секторі, що на 1706 та 993 відповідно більше в порівнянні з минулорічними показниками. За І квартал 2017 року державними  установами ветеринарної медицини області піддано лікуванню 3939  голів  сільськосподарських тварин. Найкращі показники в: Малинському – 823 голови та Коростишівському районах – 472 голови.

IMG_3415Про роботу територіальних органів ГУ ДПСС  з питань дотримання санітарного законодавства доповіла начальник  управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства – Кончаківська С.П. На початку доповіді прозвітувала про виконану за звітний період  роботу в частині надання  адміністративних послуг та дозвільних документів (проведено санепідконтроль 802 вантажів за  принципом “Єдиного вікна”, видано 12 сан.паспортів на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами ДІВ, підготовлено 104 рішення щодо погодження видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з стаціонарних джерел  та інш.). Спеціалістами управління  у І-му кварталі поточного року перевірено 256 об’єктів нагляду, з  них планових –  39, позапланових -217, у складі комісій – 70. IMG_3423Питома вага виявлених порушень чинного законодавства під час здійснення заходів державного нагляду становить  33,6%. Дещо детальніше доповідач зупинилась на  питанні незадовільної  якості  питної води централізованого водопостачання.Коротко проаналізувала санепідситуацію в області.Окрема увага була приділена питанню забезпечення дієвого   державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дитячими  оздоровчими закладами та закладами відпочинку.

IMG_3430Начальник управління фітосанітарної безпеки Туровський Б.С.  доповів про стан ведення  контролю за місцевими Програмами  з локалізації та  ліквідації карантинних організмів на території області. Доповідач коротко охарактеризував фітосанітарний стан Житомирщини. Найбільший обсяг роботи  управління  припадає на фітосанітарний контроль лісопродукції. По фітосанітарних документах вивезено за межі України 201236,1 м.куб, а  в межах України 104730,4 м.куб. деревини. IMG_3434Крім того, було надано звіт про роботу спеціалістів управління під час здійснення державного фітосанітарного контролю за продукцією рослинного походження та іншими об’єктами регулювання, що переміщуються територією України, через державний кордон та карантинні зони. Протягом звітного періоду  при вивезенні рослинної продукції за межі країни  державними фіто санітарними інспекторами оформлено 5229 фітосанітарних  сертифікатів та 1891 карантинний  сертифікат .

IMG_3437Про основні показники діяльності  управління захисту прав споживачів  відзвітував начальник управління Кияниченко С.Г.  Так, під час здійснення перевірок суб’єктів господарювання перевірено продукції на 92,27 тис.грн, знято з реалізації -на 31,2 тис.грн.  Основні порушення :реалізація продукції з вичерпаним терміном придатності та відсутність необхідної інформації про продукцію. У всіх випадках виявлення порушень вимог чинного законодавства  вживались заходи адміністративно-запобіжного впливу : накладено 9 штрафів (0,44 тис.грн.) адміністративної  та 10 штрафів  (13,6 тис.грн) адміністративно-господарської відповідальності. Крім того, спеціалістами управління розглянуто та задоволено 68 звернень громадян, за результатами розгляду  на користь споживачів  повернуто 12,3 тис. грн.

IMG_3443Начальник відділу бухгалтерського обліку Мисько Г.Ф.  доповіла про стан фінансової дисципліни та бухгалтерського обліку  ГУ ДПСС в Житомирській області та його територіальних органів. Під час доповіді провела аналіз надходження та використання спец.фонду за І-ий квартал 2017 року  по установам ветеринарної медицини Житомирської області.

Про стан ліквідації установ , які увійшли до Держпродспоживслужби  та вирішення проблем,що виникають  при їх ліквідації, – відзвітував завідувач сектором правового забезпечення – Малець А.В.IMG_3444

Наприкінці підсумкової наради тривали обговорення проблемних питань,  начальник Головного управління  визначив пріоритетні напрямки плану роботи та завдання на  ІІ -й квартал 2017 року.

IMG_3387Крім того, під час проведення підсумкової наради  в.о. начальника управління ДПСС у Малинському районі  Гвоздецького В.Ф. було  нагороджено знаком Пошани за плідну,сумлінну працю та внесок у розвиток служби .