Нарада з питань проведення моніторингових досліджень

DSCN689222  квітня в приміщенні Житомирського міського управління ГУ ДПСС в Житомирській області під головуванням начальника управління Олександра Шпити відбулась нарада з питань проведення моніторингових досліджень в частині дотримання суб’єктами господарювання  санітарного законодавства, а також безпечності харчових продуктів у період ІІ-ІУ кварталів 2019 року.

До участі у нараді були запрошені керівники районних та міського управлінь та начальники відділів. У вступному слові Олександр Шпита повідомив присутнім про всеукраїнську колегію за підсумками діяльності Держпродспоживслужби упродовж І кварталу , яка відбудеться 7 травня поточного року на базі Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області. Крім того, нагадав присутнім про необхідність долучатися до заходів з благоустрою та впорядкування  прилеглих територій.

         Про організацію виконання моніторингових досліджень у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства доповіла Світлана Кончаківська. Як повідомила доповідач, відповідно до погодженого плану моніторингових досліджень на період ІІ-ІУ кварталів 2019 року передбачено 2800 досліджень атмосферного повітря,48310 досліджень води питної з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання, 950 досліджень грунту, 4405 досліджень  харчових продуктів, 9465 досліджень фізичних факторів, 2340 досліджень повітря закритих приміщень, 600 досліджень раптових обстежень працюючого персоналу. Доповідач наголосила присутнім  на необхідності здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду ( в т.ч. комісійних перевірок) з обов’язковим відбором зразків на дослідження, що дає змогу об’єктивної оцінки стану об’єкту нагляду та вжиття у подальшому дієвих заходів адміністративного впливу, надання приписів з пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків тощо. Так, обговорювалось питання комунікації та механізми налагодження результативної співпраці з ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗУ»  та Житомирською  регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби .DSCN6897

Окремо було акцентовано увагу на питанні підготовки та організації  проведення літньої оздоровчо-відпочинкової кампанії у закладах Житомирської області. Світлана Кончаківська доповіла про участь у засіданні оперативних штабів та нарад з обговорення зазначеного питання. Зокрема , до присутніх було доведено ключові аспекти здійснення заходів державного нагляду на об’єктах оздоровлення та відпочинку дітей.

         Питання виконання районними державними лікарнями довгострокового плану  протиепізоотичних заходів на період до 2020 року у своїй доповіді висвітлив в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини – Микола Міщенко. Крім того, повідомив присутнім про можливість проведення весняної кампанії з пероральної вакцинації тварин від сказу.

DSCN6928Крім того, звернув увагу на те, що у зв’язку з складними кліматичними умовами зростає загроза масових проявів симуліїдотоксикозів (гнусу).

З метою профілактики ентомозів і недопущення виникнення їх негативних наслідків доповідач наголосив на  необхідності інформувати органи місцевої влади, керівників сільськогосподарських підприємств, власників тварин про небезпеку.

         На обговорення виносилось питання щодо стану запровадження  та ведення «Єдиного державного реєстру ветеринарних документів». Доповідач провів порівняльний аналіз щодо напрацювання у зазначеній системі, найбільший показник у спеціалістів м.Житомира та Житомирського району, Бердичівського та Коростишівського районів.

         Наприкінці наради було надано звіт голови профспілкового комітету ГУ ДПСС в Житомирській області  та підведено підсумки.DSCN6903