Навчальний семінар-нарада у сфері фітосанітарної безпеки

DSCN029224 лютого в приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби відбувся виробничий навчальний  семінар- нарада за ініціативи керівництва управління фітосанітарної безпеки. До участі у семінарі  запрошені керівництво та спеціалісти відділу карантину рослин та відділу фітосанітарних заходів на митному  кордоні ГУ ДПСС в Житомирській області.

Відкрив семінар-нараду начальник Головного управління Олександр Шпита, у вступному слові окреслив основні досягнення управління фітосанітарної безпеки за результатами діяльності у 2017 році та визначив першочергові завдання та основні напрямки роботи у 2018 році, зокрема,  наголосив на посиленні діяльності спеціалістів зазначеного управління  щодо встановлення місць виробництва або виробничих ділянок вільних від регульованих шкідливих організмів.

До участі у заході також був запрошений завідувач сектору запобігання корупції Ігор Скидан, який під час доповіді надав роз’яснення основних засад  Закону України «Про запобігання корупції», нагадав про обов’язкове своєчасне подання електронних декларацій та надання достовірних даних під час їх заповнення.

На порядок денний винесені наступні питання виробничого характеру :

DSCN0296

  • опрацювання окремих статей Закону України «Про карантин рослин»;
  • етапи процедури встановлення статусу місць виробництва або виробничих ділянок вільних від РШО;
  • вжиття заходів щодо підтримання статусу вільних зон в подальшому;
  • методика проведення обстежень територій сільськогосподарських угідь, фермерських та особистих ділянок, насінницьких підприємств та інш.;
  • використання феромонних пасток, як засіб боротьби з шкідниками;
  • особливості роботи фітосанітарного інспектора під час здійснення  державного нагляду за принципом «єдиного вікна»;
  • основні вимоги до ведення документації тощо.

Наприкінці семінару тривали обговорення актуальних питань.