Небезпечні іграшки

На сьогоднішній день на ринку України представлено широкий асортимент іграшок різноманітного походження. Але чи багато серед них іграшок, абсолютно безпечних для дітей? А скільки таких, що сприяють розвитку дитини? Не так вже і багато.

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів, Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, відповідно до секторального плану роботи, здійснено планові перевірки характеристик продукції у суб’єктів господарювання, що займаються реалізацією дитячих іграшок. Під час однієї з перевірок встановлено, що продукція, яка перевіряється не відповідає встановленим вимогам, тому прийнято рішення про необхідність відбору зразків продукції для проведення експертизи (випробування). За результатами проведеної експертизи (випробування) ДП «Укрметртестстандарт» на підставі протоколу  випробувань  від 25.06.2019 року за № 6062/19-і, встановлено, що іграшка лялька «LOL SUPER SURPRISE» UNDER WRAPS ТМ «TOYS» не відповідає вимогам діючих державних стандартів та технічних регламентів.то

  Відповідно Технічного регламенту безпечності іграшок,  на етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані  з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню. Іграшки, що введені в обіг, повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання. Такі попередження та інструкції щодо безпеки повинні бути складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов. 

Важливо пам’ятати,   діти  –  це найважливіше і найдорожче,  що може бути у людини в житті, тому, обираючи іграшку для дитини, піклуйтеся  про здоров’я дитини.