Нові перспективні сорти картоплі придатні для вирощування в зоні Полісся.

Спеціалісти  відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області інформують населення  про нові перспективні сорти картоплі придатні для вирощування  на Житомирщині.

  • madlenМадлен–ранній високоврожайний сорт столового призначення, формує однорідні бульби середнього розміру. Має добрі смакові якості. Характеризується високою стійкістю до вірусних захворювань. Має прекрасні споживчі якості для постачання до торгових мереж, чищення та пакування.Потенційна врожайність 55-65 т/г Сорт стійкий до нематоди, фітофторозу бульб і небезпечних вірусів, менше – до фітофторозу листя.

 

  • volumiaВольюмія  – ранньостиглий сорт картоплі, форма бульби подовжено-овальна. Жовтий колір шкірки, світло-жовтий колір м’якоті, крохмальність 14,3%. Досить тривалий період спокою, хороша лежкість. Використовується в якості столової картоплі.Врожайність 27 т/га.

 

  • Евора – високопродуктивний середньостиглий столовий сорт. Бульби великі овальної форми, з жовтою шкіркою та білим м’якушем, вічка мілкі. Мають середній вміст сухих речовин 19,2% та відмінні смакові якості. Сорт стійкий до: рevoraаку, фітофторозу, парші звичайної та вірусів, посухостійкий. Сорт характеризується довготривалим періодом спокою. Добре зберігається, стійка до механічних ушкоджень. Потенційна врожайність 25-26 т/га.

 

  • memfisМемфіс – високопродуктивний середньостиглий столовий сорт. Бульби крупні, овальної форми з червоною шкіркою та світло-жовтим м’якушем, мілкі вічка. Мають середній вміст сухих речовин 19,2% та відмінні смакові якості. Сорт стійкий до: раку, нематоди, фітофторозу, парші звичайної та вірусів, посухостійкий. Потенційна врожайність 22-23 т/га.
  • Іванківська рання. Середньостиглий, столового призначення. Урожайність: на 60-й день – 12-16 т/га, в кінці вегетації – 46 т/га. Вміст крохмалю: 13-14%. Споживчі якості: 7,9 бала. Стійкість проти хвороб: стійкий до раку картоплі, відносно стійкий до стеблової нематоди та фітофторозу. Морфологічні ознаки: бульби рожеві, м’якуш кремовий, квітки червоно-фіолетові.ivankivska
  • kartoplyaКаррера – дуже ранній сорт картоплі. Належить до групи “легкої” або “дієтичної” картоплі (SunLite) – тобто відмінний смак при калорійності не вище 59 ккал на 100 г продукту. За результатами числених дегустаційних оцінок сорт завжди отримує найвищі бали. Відзначається дуже швидкою динамікою наростання розміру бульб, звідки й походження назви (ісп. carrerа = швидкісний). Сорт з дуже високою продуктивністю. Каррера стійка до синяків, має більш високу стійкість до фітофторозу листя порівняно з іншими ранніми і дуже ранніми сортами картоплі, слабо чутлива до метрибузину. Сорт формує, в середньому 9-11 бульб, дуже гарної округло-овальної форми. Шкірка світло-жовтого кольору, гладенька – навіть після вирощування на чорноземах лишається чистою і естетично привабливою. Через швидку динаміку росту та нечутливість до ряду хвороб – Карреру можна успішно вирощувати на органічну продукцію.