Нові вогнища західного кукурудзяного жука в Коростенському та Бердичівському районах області

За результатами обстежень території Житомирської області за допомогою феромонних пасток спеціалістами Головного управління  Держпродсподивслужби в Житомирській області виявлені нові вогнища ЗКЖ в двох районах області, а саме:

В Коростенському районі на присадибних ділянках с. Ходачки на площі 2,0 га. В зв’язку з чим Головою Коростенської районної державної адміністрації було видане розпорядження №174 від 16.09.2020р., щодо запровадження карантинного режиму по регульованому шкідливому організму західному  та заходи боротьби з ним.

В Бердичівському районі на території СТОВ «Урожай» с. Скаківка на площі 40 га (посіви кукурудзи). На даній території також запроваджується карантинний режим.

Станом на 24.09.2020р. західний кукурудзяний жук вже зареєстровано в 8 районах області: Романівський, Радомишльський, Чуднівський, Бердичівський, Новоград-Волинський, Баранівський, Бердичівський, Коростенський на загальній площі 756,26 га.

Звертаємо Вашу увагу, що на території карантинної зони особи, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом, зберіганням, переробкою, транспортуванням, зобов’язані:

-виконувати фітосанітарні правила та здійснювати фітосанітарні заходи;

– виконувати розпорядження органів Держпродспоживслужби; – здійснювати вивезення або ввезення об’єктів регулювання з карантинної зони за наявності карантинних сертифікатів.