Обговорення питань профілактики отруєння бджіл у ході науково-практичної конференції

8 лютого на базі факультету ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету відбулась IV всеукраїнська науково-практична конференція  на тему : «Профілактика отруєнь бджіл та успішний розвиток бджолиних сімей у весняний період», організована завідувачем кафедри мікробіології ЖНАЕУ Галатюком О.Є. для членів ГО «Клуб професійних пасічників Житомирщини».

  До участі у заході у якості доповідачів були запрошені  представники Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  : перший заступник начальника  Ігор Волківський та начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки – Володимир Кіндрась .

У ході конференції  доповідачами було висвітлено ряд актуальних питань щодо захисту  бджіл від отруєнь пестицидами.

Так, було наведено ряд ветеринарно-санітарних вимог,обов’язкових для виконання з боку пасічників  (отримання ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, її обстеження, реєстрація в органах місцевого самоврядування та в окремих випадках реєстрація як оператора ринку). Представниками Держпродспоживслужби було надано ряд  рекомендацій бджолярам на період проведення обробок сільськогосподарських угідь пестицидами та агрохімікатами. Також розглядався та обговорювався покроковий алгоритм дій у випадку отруєння та загибелі бджіл: (створення комісії, складання актів та відбір та доставка патологічного матеріалу для лабораторної діагностики тощо).

Наприкінці було наголошено на  партнерській взаємодії бджолярів з аграріями та представниками органів місцевого самоврядування в частині налагодження комунікаційного зв’язку , що стане додатковим дієвим  механізмом по запобіганню отруєння бджіл.