Обговорення питань щодо недопущення занесення збудника грипу птиці

Сьогодні у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області відбулась виробнича нарада в режимі zoom-конференції з обговоренням питань у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Враховуючи досить складну епізоотичну ситуацію щодо грипу птиці, яка склалась на сьогодні (нещодавно спалахи реєструвалися у Миколаївській, Донецькій та Київській областях),основна увага учасників онлайн-наради була приділена питанню максимального вжиття вичерпних заходів з недопущення занесення збудника на територію Житомирської області. В.о. начальника  безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Міщенко ознайомив з основними факторами інфікування, навів перелік істотних ризиків занесення збудника та наголосив на основних дієвих заходах контролю : раннє виявлення та вжиття заходів, спрямованих на мінімізацію ризиків подальшого поширення захворювання.

Наразі епізоотична ситуація щодо грипу птиці в Житомирській області є стабільною та контрольованою : Держпродспоживслужбою запроваджена активна та пасивна форма системи спостереження, здійснюється контроль за дотриманням заходів біобезпеки птахогосподарствами регіону. Так, у минулому році спеціалістами здійснено перевірку 18 птахогосподарств та 9 підприємств переробки. Крім того, проведено 5280 моніторингових досліджень зразків на грип птиці.

Також на обговорення виносилось питання державного моніторингу залишків вет.препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження. Учасникам наради було зазначено на певних особливостях щодо умов відбору, зберігання та доставки проб відібраних зразків до  Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

На завершення про зміни в антикорупційному законодавстві до відома учасників наради  довів завідувач сектору з питань запобігання корупції Ігор Скидан. У ході доповіді було наголошено на особистій відповідальності за умисне приховування доходів під час подання декларації та недотримання термінів її подання.