Обговорення проблематики щодо забезпечення населення питною водою гарантованої якості

20190717-DSC_9499 (1)17 липня у прес-центрі Житомирської облдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови ОДА Олексія Ясюнецького.

До участі у засіданні комісії долучилась представник Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області  – начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ірина Загородня.

Зокрема, учасникам засідання на обговорення з-поміж інших виносилось питання щодо забезпечення населення Житомирщини якісною та безпечною для здоров’я питною водою. Так, представник Головного управління висловила занепокоєння з приводу напруженої ситуації, яка склалась з водопостачанням населення області, – що у подальшому може стати причиною ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації і призвести до збільшення захворюваності на гострі кишкові інфекції та виникнення масових отруєнь .

Так, упродовж першого півріччя  спеціалістами ГУ ДПСС у Житомирській області проведено 49 заходів державного нагляду по перевірці об’єктів централізованого водопостачання та комісійні обстеження 114 обєктів централізованого водопостачання. В ході проведених перевірок  та обстежень виявлено порушення вимог чинного санітарного  законодавства, які стосувалися як матеріально-технічного стану водоочисних споруд та мереж,  так і того, що підприємствами використовуються застарілі системи очистки питної води, і це не дає можливості довести  її якість до нормативних показників.

По виявлених випадках порушення вимог чинного санітарного законодавства та по фактах невідповідності яксті питної води  гігієнічним вимогам спеціалістами Держпродспоживслужби  керівникам підприємств області упродовж 2018 року було надано 386 приписів, 21 розпорядження, підготовлено та направлено 326 інформаційних листів з рекомендаціями за результатами проведених моніторингових досліджень якості води.За перше півріччя 2019 року надано 136 приписів, 21 розпорядження, підготовлено та направлено 96 інформаційних листів з відповідними рекомендаціями за результатами проведених моніторингових досліджень якості питної води. У червні поточного року притягнуто до адміністративної відповідальності керівників 6-ти комунальних підприємств, що здійснюють централізоване водо забезпечення населення.

З метою покращення ситуації, що склалась на сьогодні  у області  щодо якості  питної води, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби внесено пропозиції щодо необхідності перегляду та оновлення  обласної Програми реформування водопровідно-каналізаційного господарства на 2012-2020 роки, яка затверджена рішенням  Житомирської обласної ради від 07.06.2012р. № 548.

За результатами заслуховування вищевказаного питання комісією прийнято відповідне рішення щодо покращення стану забезпечення населення питною водою гарантованої якості.