Обстеження сільськогосподарських угідь Житомирської області

IMG_20180927_12262527.09.2018 року спеціалісти   управління   фітосанітарної   безпеки  ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області провели в господарствах області ґрунтові розкопки та інші осінні обстеження полів, садів, лісосмуг, неорних земель, сільськогосподарських угідь на виявлення зараження їх шкідниками та хворобами.

Крім ґрунтових розкопок, спеціалісти управління проводять ряд інших обстежень земельних угідь і посівів сільськогосподарських культур на заселеність шкідниками та ураженість хворобами, а саме: мишоподібними, стебловим метеликом, пухирчастою та летючою сажкою,хлібними клопами та щитоносками ,злаковими мухами, бурою листковою іржею та борошнистою росою та ін.

 Моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин набуває важливого значення для подальшого регулювання чисельності шкідливих організмів з метою мінімізації негативної дії їх на врожаї. В разі виявлення загрозливої чисельності шкідливих організмів, керівникам господарств надаються рекомендації щодо захисту рослин.

Якісне проведення осінніх обстежень дає змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів у наступному році та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин.IMG_20180927_125418IMG_20180927_124004