Олександр Шпита прозвітував про результати діяльності головного управління Держпродспоживслужби області за рік з часу утворення

 

shpytaНачальник головного управління держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита  26 квітня 2017 року представив звіт про підсумки діяльності  служби  за перший рік з моменту початку роботи.

На даний час в Держпродспоживслужбі Житомирської області працює 282 фахівці з вищою освітою, з них 176 – державні службовці, 106 – фахівці з вищою (84%) та середньою спеціальною (16%) освітою. Середній вік працюючих 35-40 років.

З метою укомплектування Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  проведено 4 конкурси. Усього для участі в конкурсах  зареєстровано 37 кандидатів, 10 з яких пройшли конкурсний відбір та  прийняті на роботу.

Діяльність Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  здійснювалась відповідно до Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби України від 25 лютого 2016р. №15.

Особливість діяльності управління в 2016 році полягала в тому, що реалізацію своїх повноважень Держпродспоживслужба здійснювала в умовах її реформування.

На виконання Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» здійснювалися планові та позапланові заходи державного нагляду за дотриманням суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства.

Так, за рік було обстежено   1669 суб’єктів господарювання,  з них планових – 545, позапланових – 1124. На протязі року у складі комісій працівниками служби  перевірено ще  1609 об’єктів.

Спеціалісти Держпродспоживслужби області взяли участь у розслідуванні 11 спалахів кишкових інфекційних захворювань, під час яких постраждало 168 осіб, у тому числі 112 дітей. Спільними зусиллями проведено оздоровлення 73 неблагополучних пункти по інфекційним хворобам  спільним для людей і тварин, а також зареєстровано нових 10 карантинних організмів фітосанітарного нагляду.

В області діє система заходів, спрямованих на недопущення занесення і розповсюдження небезпечних інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення (Санітарна охорона території)  з інших держав через підконтрольні  вантажі. Відповідно до діючого законодавства посадові особи Держпродспоживслужби проводили державний контроль та нагляд за транспортними засобами, багажем, вантажами, які надходили на митну територію області. Всього за рік роботи  здійснено санітарно-епідеміологічний контроль 3926 вантажів, стандартному фітосанітарному контролю підлягало 29,4 тис. т продовольчих технічних та промислових матеріалів, при цьому складено 9 нотифікацій. По наслідках перевірок за порушення чинного законодавства  на порушників складено 263 приписи та  накладено 692 штрафи на загальну  суму 327 тис.213 грн., повернуто продавцями 19 тис. 462 грн. за реалізацію неякісних товарів та послуг.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України  від 25 травня 2016 р. № 364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» спеціалістами служби проведено санітарно-епідеміологічний  контроль 1070 вантажів. При експорті вантажів фахівцями оглянуто  та оформлено погоджень на 241,8 тис. т продукції рослинного походження (зерно, лісопродукція, грунт, тара), 10,9 тис. т.  тваринного  походження, а також 631,3 тис. т. кормів для тварин. З метою підвищення рівня захисту здоровя споживачів, впродовж року, виконано програму Державного моніторингу по  дослідженню продукції тваринного походження, щодо вмісту антибіотиків, залишків пестицидів, гормонів, важких металів, хімічних елементів, радіонуклідів.

Протягом звітного року спеціалістами Держпродспоживслужби надавалися адміністративні послуги та видавалися документи дозвільного і погоджувального характеру. Всього за рік роботи видано 144 тис. 636 документів.  Проведено реєстрацію 10 тис 276 потужностей по реалізації та зберіганню харчових продуктів.

Значний обсяг роботи фахівці Головного управління здійснювали з питання розгляду звернень громадян. В минулому році до Головного управління надійшло 786 звернень щодо порушень вимог чинного законодавства, в т.ч. 73 – через Урядову гарячу лінію. Спеціалістами надано 789 роз’яснень з  питань  захисту споживачів та порушення санітарного законодавства, а також обігу неякісної продукції та сировини. Одним із напрямків діяльності головного управління було питання реєстрації сільськогосподарської техніки, при цьому  зареєстровано 351 та  знято з обліку 187 одиниць техніки, зареєстровано 22 навчальні групи.

Спеціалісти Головного Управління Держпродспоживслужби в Житомирській області протягом року приймали активну участь в роботі засідань комісій при Житомирській облдержадміністрації та Житомирській обласній раді, а також районного рівня з наданням відповідних пропозицій та рекомендацій. За звітний період надруковано 71,9 тис. інформаційних листівок, в засобах масової інформації надруковано 181 статтю  з напрямку роботи  служби, проведено 70 виступів по радіо та телебаченню. Також безпосередньо з населенням області взято участь у 1193 сходах сіл, прочитано 532 лекції з питань безпечності та епізоотичного благополуччя області.