Оновлено перелік препаратів, що беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки»

доступні лікиНаказом Міністерства охорони здоров’я України  від 26.07.2017р. №856, затверджено реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 26.07.2017р. для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою, які можуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Реєстр в цілому включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати, якщо ціна на препарат не перевищує граничну оптово-відпускну ціну.

До оновленого реєстру ліків на 26.07.2017р.ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 – виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. В оновленому реєстрі стало на 42 позиції більше, з них для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання на 33,  на діабет ІІ типу – 5, бронхіальну астму – 4, у порівнянні з попередніми місяцями.

Урядова програма “Доступні ліки”  розпочала дію з01.04.2017р., по затвердженому реєстру на той час у програмі брали участь 157 препаратів.

Нагадаємо, щоб взяти участь в Урядові програмі, треба пацієнту звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

Переглянути оновлений реєстр лікарських препаратів можна за посиланням: https://goo.gl/HNDTtX