Оперативна інформація про випадки отруєння небезпечним фальсифікованим алкоголем

1453180355_milicija-izjala-iz-oborota_185116_p0За останніми оперативними даними , як повідомляє Держпродспоживслужба України, станом на 20 жовтня в країні зареєстровано 143 випадки отруєнь небезпечним фальсифікованим  алкоголем , 65 з яких завершились летально.

Згідно з результатами судмедекспертизи  у 43 померлих в крові виявлено метанол. Отруєння метанолом вважається для людини найнебезпечнішим із усіх можливих видів отруєнь хімічними речовинами. Метиловий спирт (метанол) широко використовується в промисловості.

Вживання 30 мл метанолу може призвести до смерті людини, а в залежності від індивідуальних особливостей організму смертельною може бути і менша доза. Він дуже швидко всмоктується у шлунку та перетворюється в мурашину кислоту і формальдегід. Ці сполуки дуже токсичні навіть у невеликій кількості та вражають всі органи людини.

Перші симптоми при гострому отруєнні метанолом: нудота, сильна блювота, головний біль, біль у животі, порушення центральної нервової системи та зору аж до повної сліпоти та втрати свідомості.

Метиловий спирт є виключно технічним спиртом. Його додають до розчинників, бензину, використовують для обробки шкіри та деревини. Отже, його не можна використовувати для пиття. На жаль, за зовнішнім виглядом або запахом відрізнити метиловий спирт від етилового ( який відноситься до медичних та харчових) неможливо.

Випадкове отруєння метиловим спиртом можливе при підміні метанолом етилового спирту в фальсифікованих алкогольних напоях.

За останніми оперативними даними в Житомирській області отруїлося 3 людей, у т.ч. одна людина померла .

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області застерігають та рекомендують купувати спиртні напої виключно в офіційній торговельній мережі при наявності акцизних марок, супровідних документів, етикеток , відповідного маркування тощо.

Бережіть своє життя та здоров’я!