Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області

Фенологія культур

Озимі зернові –  початок кущення  

Озимий ріпак –  5-6 пар листків                          

Кукурудза – збирання

Б/т – відростання                                                             

Ц/буряки – збирання                                                                                                      

Сад – опадання листя

          У другій декаді жовтня місяця температура повітря коливалась в межах  +3С? – +8С? в нічний час доби  +12С? – +18С? вдень. Мали місце опади у вигляді дощу. Погодні умови що склались цієї осені повністю сприяють розвитку озимих сільськогосподарських культур.

Проведено обстеження озимої пшениці, культура знаходиться у доброму стані. Ранні посіви у фазі кущення, пізні – у фазі сходів. Достатня кількість вологи та висока температура повітря сприяли рівномірним та дружнім сходам озимих зернових. Так в ході обстеження в Ружинському районі виявлено поодинокі ураження кореневими гнилями 0,5-1% рослин, загальна площа ураження 4%. У теплі та сонячні дні на площах посівів шкодить гессенська та шведська мухи 2-3 екз/м?, якими заселено 2,5% площ, пошкоджено 1,5-2% рослин у слабкому ступені.

При обстеженні посівів озимого ріпаку виявлені незначні ураження бактеріозом 1,5-1% рослин, загальна площа ураження 5%. Борошнистою росою уражено 1-1,5% рослин, загальна площа ураження 3%. Із шкідників виявлено прихованохоботника, яким заселено 0,5-1% площ, пошкоджено 2,5% рослин у слабкому ступені. Ріпаковим пильщиком заселено 5% площ, пошкоджено 1,5-2% рослин, за чисельності 1-2 екз/м?.

Проведено  маршрутне обстеження на наявність мишоподібних гризунів, на краю поля та під лісосмугами виявлено 2 колонії з 2-3 жилими норами.

На посівах багаторічних трав і далі розселяються та розмножуються мишоподібні гризуни налічується близько 4-5 колонії в яких по 3-4 жилих нори.

          Також проводилось обстеження бульб картоплі у сховищах, виявлено ураження сухою гниллю на 100кг 2% уражених бульб.