Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області

Оперативне  повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області 

 Фенологія культур.

Озимий ріпак –  стан спокою                                      Озимі зернові –  стан спокою                          

Погодні умови першої декади лютого відзначились надходженням  теплого  циклону, спостерігалась хмарна,  з проясненням погода, без опадів. В ранкові та вечірні години доби місцями були тумани, крім того, слабшають та руйнуються  льодові явища.

На протязі всього періоду спостерігалась висока вологість повітря (80-90%). Вітер переважав Південно-Західного напрямку 2-4м/с. Показники температури повітря коливались на позначці термометра  вдень +1+6°С,  вночі  0+4°С.  Сніговий покрив, висота якого становила до 16см. стрімко танув в розмерзлий  ґрунт, при цьому, таких негативних явищ як утворення застою талих вод в понижених ділянках – «блюдця» не спостерігається.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав знижувалась до 0+2°С, що вище критичної температури вимерзання.

Результати відбору монолітів  озимих зернових культур в ( Баранівському районі)  на предмет визначення їх життєздатності підтверджують, що посіви озимих культур наразі перебувають в доброму  та задовільному стані.

Таблиця 1.  Результати оцінки стану посівів озимих зернових(монолітів)

 

культура Фаза розвитку Стан перезимівлі,% Життєздатність рослин,% Ймовірність виживання,% Уражену раж хворобами,%

 

сильні середні слабкі загинуло
Оз.пшениця:

зразок №1

2листки 88 10 2 0 98 94 2,6
Оз.пшениця:

зразок №2

3листки 92 5 1 2 97 93 3,2
Оз.пшениця:

зразок №3

кущіння 96 4 0 0 100 96 3,8
Оз.пшениця:

зразок №4

кущіння 90 8 1 0 99 95 3,6
Оз.жито:

зразок №1

кущіння 94 6 0 1 100 96 3,4
Оз.жито:

зразок №2

кущіння 92 5 1 2 97 93 3,5

 

 

Агрометеорологічні  умови  звітного періоду (активне танення снігового покриву, перезволоження ґрунту) призвело до  зменшення кількості мишоподібних гризунів.  В результаті чого, чисельність  мишоподібних гризунів на обстежених посівах озимих зернових культур  становить  3% заселених площ,  де обліковувалося  від поодиноких  до 1 жилих колоній на гектар, в яких від 1-2 жилих нори.

На  посівах озимого ріпаку  заселеність мишоподібними гризунами становить 2% обстежених площ, де обліковувалося від поодиноких до 1жилих колоній на гектар, в яких від 1-2 жилих нори,  на посівах  багаторічних трав заселення  гризунами становить  12%  площі, де обліковувалося від 2 до 3жилих колоній на гектар, в яких від 2-4жилих нір. Подальший розвиток мишоподібних гризунів залежатиме від  погодних умов  зимового періоду.