Особливості здійснення заходів державного нагляду відповідно до змін у законодавстві

 echeck1В світлі Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від 18 травня 2017 року за № 2042-VIII, який набирає чинності 4 квітня 2018 року, заходи державного контролю мають бути ризик-орієнтовані та здійснюватись з періодичністю, що є достатньою для досягнення цілей цього Закону. В 2018 році планові заходи здійснюватимуться відповідно затвердженого плану, який оприлюднено на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

  З 4 квітня, однією з особливостей, здійснення заходів державного контролю буде проведення їх без попередження (повідомлення) оператора ринку, крім випадків, коли таке попередження є необхідною умовою забезпечення ефективності державного контролю.

Позапланові заходи державного контролю зможуть здійснюватись у разі виявлення невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших встановлених законом випадках з урахуванням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», крім вимоги щодо отримання погодження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного контролю, або відповідного державного колегіального органу на проведення позапланового заходу. Це дасть можливість в найкоротші терміни перевірити та прийняти адекватні міри у випадках недотримання та порушення вимог законодавства операторами потужностей.