Підсумки роботи метрологічного нагляду за 9 місяців 2020 року

Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) додержання законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 28.11.2019р. № 1160, спеціалістами відділу протягом 9 місяців 2020 року проведено 12 планових перевірок з метрологічного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог Закону України «Про метрологію  та метрологічну діяльність» та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності. Порушення метрологічних вимог встановлено у 9-ти суб’єктів господарювання, що складає 75,0%. Позапланових перевірок щодо виконання приписів проведено в кількості – 9. Проведеними позаплановими перевірками, порушень не встановлено.

При проведенні перевірок обревізовано 1 339 одиниць засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), з яких 19 одиниць, що складає 1,4 % визнано непридатними до застосування.

За 9 місяців 2020 року, за результатами метрологічного нагляду             ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області вжиті наступні заходи:

  • видано 9 приписів про усунення порушень метрологічних вимог;
  • складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері метрології   та   метрологічної діяльності та застосовано штрафів на загальну суму 0,459 тис. грн.

Відповідно до вимог статті 3 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», перевірки проводились у суб’єктів господарювання за такими видами діяльності:

 -забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;

-контроль якості та безпечності харчових продуктів і лікарських засобів;

-торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем)  і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем);

– контроль безпеки умов праці.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону, законодавчо регульовані ЗВТ, що перебувають  в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів  подавати законодавчо регульовані ЗВТ, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.

Перелік категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці, затверджено ПКМУ від 04.06.2015 № 374. Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, затверджені Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 13.10.2016 № 1747.

Суб’єктам господарювання діяльність яких віднесена до сфери законодавчо регульованої метрології наголошуємо про необхідність дотримання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності.