Підсумки роботи у сфері метрологічного нагляду за 2017 рік

 

 

azsСпеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області   на підставі звернень споживачів та погоджень Державної Регуляторної Служби України, у звітному періоді проведено 3 позапланові перевірки, щодо дотримання метрологічних вимог до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, відповідно Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Спеціалістами відділу позапланові заходи проводились на АЗС.  В ході перевірок, перевірялись засоби вимірювальної техніки (ЗВТ), щодо дотримання правил застосування таких засобів, встановлених у  нормативно правових актах і вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби.

На одній з АЗС, виявлено експлуатацію не повірених засобів вимірювальної техніки, що суперечить вимогам  частини 2 статті 8 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». В подальшому,                       ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, винесено припис суб’єкту господарювання, яким зобов’язано у визначені строки  провести метрологічну повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.

За скоєне порушення, до посадової особи застосовано штрафну санкцію відповідно до ст.172 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При повторній позаплановій перевірці, щодо виконання припису,          на підставі пред’явлених документів дозволено поновлення застосування ЗВТ.

На завершення, слід звернути увагу, що суб’єктам господарювання необхідно стежити за змінами у сфері метрології та не порушувати вимог законодавства, адже з низькою якістю продукції вони не зможуть конкурувати як на європейському, так і на внутрішньому ринку.