Плановий захід у сфері метрологічного нагляду

Метрологічним наглядом є діяльність, яка провадиться у сфері законодавчо регульованої метрології з метою перевірки додержання суб’єктами господарювання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Під час метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, у суб’єктів господарювання проводиться перевірка щодо:

  • стану та дотримання правил застосування засобів вимірювальної техніки;
  • додержання вимог до періодичної повірки засобів вимірювальної техніки;

–  застосування дозволених одиниць вимірювання під час експлуатації засобів вимірювальної техніки.

          На виконання Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2020 рік спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області проведено плановий захід з метрологічного нагляду. Перевіркою встановлено експлуатацію не повірених засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), а саме:                   

– ваги для статичного зважування електронні АКСІС Україна, 4BDU1500-1215-АБ, заводський номер не зазначено,випуск 2015р.;

–  ваги електронні ТЕХНО ВАГИ, ТВ1-150 заводський номер не зазначено.

Як наслідок, вищезазначені засоби вимірювальної техніки не відповідають вимогам:

-ч. 3 ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»;     

-п. 50 Міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, затверджених наказом Мінекономрозвитку і торгівлі України від 13.10.2016р. № 1747;

-розділ ІІ пункт 3 Наказу Мінекономрозвитку  від 08.02.2016 року  № 193  «Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів»;

-п. 50 Переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, затвердженого постановою КМУ від 04.06.2015р. № 374.               

          Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області винесено припис суб’єкту господарювання, яким зобов’язано провести повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації. Відповідно до ст. 171-1  Кодексу України про адміністративні правопорушення – до посадової особи підприємства – застосовано штраф в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суб’єктам господарювання діяльність яких віднесена до сфери законодавчо регульованої метрології наголошуємо про необхідність дотримання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності.