Плановий захід за видом продукції – дитячі іграшки.

lyalka11

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів,  здійснено  планову перевірку в районному  центрі Житомирської області у суб’єкта господарювання, що займається розповсюдженням іграшок для дітей, на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року    № 515, ПКМУ від 30.12.2015р. № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення».                                    .
        Проведеною перевіркою встановлено порушення вимог чинного законодавства:рпри розповсюджені іграшок на етикетці (ярлику) та пакуванні яких, зображення знака відповідності технічним регламентам виконано не згідно з формою, описом, правилами та умовами нанесення, а саме:  зображення знаку відповідності має вертикально – видовжену форму, що суперечить вимогам  Постанови Кабінету Міністрів України  від 30.12.2015 року  № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення». Крім того, на етикетці (ярлику) та пакуванні іграшок відсутня супроводжувальна інформація стосовно власного найменування та  адресних даних виробника та імпортера, чим порушено вимоги Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року                  № 515,

 Відповідно п. 2 ч. 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до суб’єкта господарювання застосовано штрафну санкцію в розмірі – 17 000 гривень за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам.

          Зазначаємо, що нанесення знака відповідності технічним регламентам є обов’язком виробника або уповноваженої ним особи, чи особи, яка вводить іграшку в обіг.