Поради споживачам щодо ранньої плодово-овочевої продукції

86917530_1332763169_ovoschi.r695x430Зазвичай після  тривалої зими всі ми вже скучили  за  свіжими овочами і фруктами. Разом з тим з першими овочами, фруктами, ягодами з’являється страх отруїтися. Всі чули про нітрати і шкідливий  вплив:  то що ж воно таке і як  себе вберегти  і своїх діток  від їх негативного впливу?

На агропродовольчих ринках області функціонують державні лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, тут проводять дослідження на нітрати кожної партії овочів і фруктів, що надходять для реалізації.

З березня місяця на агропродовольчих ринках почали з’являтися ранні овочі такі як: редиска, капуста, огірок, кабачок. Лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринках виявляють перевищення нітратів приблизно в 20 % від загального об’єму продукції, що надходить. В основному зараз перше місце по кількості випадків перевищення нітратів займає редиска, далі іде огірок і капуста, всі інші ранні овочі мають поодинокі випадки виявлення перевищень максимально допустимих рівнів нітратів. Вся продукція, в якій встановлюються випадки перевищень нітратів не допускається до реалізації.

Купуючи овочі, цікавтесь у продавців наявністю документів, що засвідчують їх походження, якість  та безпечність. На продукцію, що  реалізується на ринках –  експертні висновки лабораторії  ветеринарно-санітарної  експертизи, де конкретно зазначаються  фактичні рівні нітратів, їх норми. Кожен продавець на ринку  зобов’язаний мати експертний висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, в якому можна знайти всю необхідну інформацію: прізвище, ім’я, по батькові продавця, назву продукції рослинного походження, результати досліджень на вміст нітратів.

Щоб убезпечити себе та своїх рідних від небажаних проблем зі здоров’ям, – не купуйте овочеву продукцію на стихійних ринках, де відсутні системи контролю.