Поради споживачу

ecbd99ff51066628cc3eb69c3695058d_LСпеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ ДПСС в Житомирській області  радять відповідально підходити до вибору продуктів харчування для вашої родини. Адже небезпечні продукти харчування, що містять хвороботворні бактерії, віруси, паразитів або шкідливі хімічні речовини, є причиною більш ніж 200 захворювань, починаючи від діареї до онкологічних захворювань. На що необхідно звернути увагу під час  придбання продуктів харчування?

  • Уважно вивчіть назву.

сметанкУ більшості випадків стандартна назву продукту – це синонім якості, тобто, якщо замість назви «Сметана» написано “Сметанка” або “Сметанкова”, а замість “Згущене молоко”– “Продукт молочний з цукром” і т.п., то якість такої продукції під великим сумнівом.

  • Вибирайте ті продукти, на яких вказано відповідність ДСТУ.

ДСТУ – це сукупність вимог до якості продукту, встановлених державою. У більшості випадків виробники, які декларують відповідність своєї продукції ДСТУ, не ризикують включати до складу продуктів інгредієнти, не передбачені стандартами.

Інша справа – ТУ або технічні умови, зазначені на банці. Нормативи таких умов можуть прописати самі заводи-виробники, а значить, включити до складу своєї продукції все, що побажають, в тому числі шкідливі компоненти, які не передбачені ДСТУ.

  • Завжди звертайте увагу на зовнішній вигляд виробу.60506848186cfd39fa7d97963865f8ba6b86ee36ea8_b

Бачите на прилавку пом’яту упаковку, деформовані банки, застарілі патьоки або відчуваєте неприємний запах – все це ознаки неправильного зберігання або результат порушень умов перевезення .

  • Обов’язково перевіряйте термін придатності.

У кожного продовольчого продукту є свій термін придатності, після закінчення якого він є непридатним до вживання. Чим менше загальний термін придатності, тим менше консервантів і стабілізаторів в його складі. Якщо ви обрали і принесли додому товар з вичерпаним терміном придатності – маєте повне право повернути його назад. Магазин зобов’язаний прийняти зіпсований товар і віддати покупцеві гроші.

  • Вивчайте склад на етикетці.

630_360_1480192197-9582Інформацію на упаковці друкують не просто так. Там можна знайти і всі Е-домішки (шкідливі і не дуже), і замінники натуральних складових, і вміст білків, жирів і вітамінів, і часто навіть калорійність.

Сподіваємося, що ці нескладні правила, як вибирати продукти правильно і з користю для здоров’я, допоможуть вам зорієнтуватися у величезному світі гастрономічної різноманітності.