Повідомлення про випадок підозри на сибірку в жительки с. Білки Коростенського району Житомирської області

04.10.2018 до Коростенського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області о 14:10 надійшло термінове повідомлення від Коростенського міжрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» про госпіталізацію 04.10.2018 до інфекційного відділення Коростенської ЦРЛ жительки (35 років) с. Білка Коростенського району з підозрою на сибірську виразку (шкірна форма). Дата захворювання – 01.10.2018, дата звернення – 04.10.2018. За інформацією хворої з нею проживає лише чоловік.

Для проведення розслідування випадку захворювання 04.10.2018 було сформовано бригаду із спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» та розпочато роботу в осередку захворювання. Проводяться протиепідемічні та протиепізоотичні заходи.

З метою встановлення діагнозу під час розслідування було відібрано біоматеріал від хворої, проби з об’єктів довкілля (грунт, вода) для проведення лабораторних досліджень. Наразі дослідження тривають. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.