Про результати роботи сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області

Основним напрямком діяльності сектору  контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області  є  виконання контрольно – наглядових функцій за напрямком  дотримання вимог чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін (тарифів).

На виконання поставлених функціональних обов’язків , сектором контролю за регульованими цінами протягом 2018 проведено  роботу щодо здійснення позапланових заходів (перевірок)  державного нагляду (контролю) на обґрунтовані звернення фізичних осіб та юридичних осіб; участь в робочих групах, організованих органами місцевого самоврядування з питань правильності формування тарифів на комунальні послуги; організація та проведення моніторингу в аптечних закладах за Урядовою програмою «Доступні ліки».

Протягом періоду  дії мораторію на проведення планових заходів (перевірок) державного нагляду (контролю) у сфері державного регулювання цін, сектором в 2018 році особливу увагу  приділено  превентивним заходам у сфері ціноутворення. Дані заходи проведені на базі організованих робочих груп органами місцевого самоврядування, з питань правильності формування, встановлення та застосування тарифів на житлово – комунальні послуги, з метою попередження встановлення та застосування економічно необґрунтованих тарифів.

На підставі обґрунтованих звернень громадян про порушення суб’єктами господарювання їх законних прав, а також на офіційні звернення юридичних осіб, фахівцями  сектору контролю за регульованими цінами, здійснювались позапланові заходи державного нагляду (контролю).  За 2018р.  проведено 17 перевірок, в результаті спеціалістами сектору було виявлено численні порушення законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін (тарифів)  у сфері житлово – комунальних послуг.   Як наслідок,   споживачам повернуто зайво нараховану плату в сумі 369,7 тис.грн,  зменшено необґрунтоване  бюджетне фінансування по пільгам і субсидіям на суму 262,8тис.грн. та попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік в сумі 3,1млн.грн.  Разом з тим, про факти виявлених порушень ГУ ДПСС в Житомирській області, на постійній основі інформує органи місцевого самоврядування про виявлені порушення і зобов’язує  на рівні наданих повноважень призупинити застосування і дію  економічно – необґрунтованих тарифів. Як наслідок, за результатами  проведених заходів,   органами  місцевого самоврядування було прийнято три рішення щодо корегування тарифів на комунальні послуги, шляхом зменшення вартості послуг на суму економічно – необґрунтованих витрат,   тим самим призупинено дію застосування економічно – необґрунтованих тарифів на комунальні послуги.

На виконання Урядової програми «Доступні ліки», сектором контролю за регульованими цінами протягом 2018 року  опрацьовано матеріали 656 аптек та  аптечних пунктів області, тим самим досліджено 45,5тис.цін на медичні препарати.

Завданням сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області на 2019 рік є виконання річного плану роботи, проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю), розгляд звернень громадян, тощо.