Про стан забруднення атмосферного повітря та повітря закритих приміщень за результатами моніторингових досліджень в 2019 році

В розрізі виконання бюджетної програми за КПКВК 2809040 «Проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного нагляду» з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення протягом 2019 року було проведено 2800 досліджень атмосферного повітря  та  2120  – повітря закритих приміщень.

Виміри атмосферного повітря та повітря закритих приміщень проводились на такі забруднюючі речовини як пил, ангідрид сірчистий, азоту діоксид, вуглецю оксид, аміак, ацетон, фенол, формальдегід,  бензол, ксилол, толуол. Крім того, в атмосферному повітрі досліджувався вміст сірководню, пропану і бутану,  в повітрі закритих приміщень – вміст  ртуті та дослідження бактеріального забруднення.  

Протягом звітного періоду було проведено 372 дослідження атмосферного повітря в місцях розташування  закладів дошкільної освіти, 313 досліджень –  закладів загальної середньої освіти та 52 – лікувально-профілактичних закладів. Також  проведено 2063 дослідження атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон підприємств, які в ході діяльності можуть забруднювати навколишнє середовище.

В аналогічних закладах були проведені  дослідження повітря закритих приміщень, а саме в дитячих дошкільних закладах (623 дослідження на вміст забруднюючих речовин), закладах загальної середньої освіти (957 досліджень на вміст забруднюючих речовин та 6 досліджень на бактеріальне забруднення), лікувально-профілактичних закладах проведено 52 дослідження повітря на бактеріальне забруднення. Крім того, зазначені дослідження проводились в закладах оздоровлення і відпочинку для дітей (пришкільні табори та оздоровчі заклади з цілодобовим перебуванням дітей) відповідно 298 – на забруднюючі речовин та 2 – на бактеріальне забруднення.

При проведенні зазначених досліджень відхилення від нормативних значень виявлені при дослідженнях атмосферного повітря в 7-ми пробах (точках відбору). Відхилення виявлялись в Бердичівському (6) та Черняхівському (1) районах. Зокрема, внаслідок загоряння  міського сміттєзвалища м. Бердичева у вересні 2019 року зареєстровано перевищення гранично-допустимих концентрацій азоту діоксиду та оксиду вуглецю в житловій забудові міста і села Скраглівка. Крім того, перевищення концентрації пилу зафіксоване в дворі житлового будинку, який розташований поблизу каменеобробного підприємства ТОВ «Укр-Граніт ПМ»,  при розгляді звернення мешканки смт. Черняхова,

За результатами  виявлених відхилень на адресу голів м. Бердичева та Бердичівської районної ради Бердичівським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області направлені листи з пропозиціями. Керівнику ТОВ «Полісся Екосфера», на балансі якого знаходиться сміттєзвалище м. Бердичева, направлено припис щодо усунення виявлених порушень.