Проблеми, пов’язані із запровадженням нових стандартів, обговорювались на вебінарі з ДП «Житомирстандартметрологія»

29.09.2020 за участю представників промислових підприємств та організацій, а також органів виконавчої влади відбувся вебінар «Практика щоденної діяльності підприємства в координатах вітчизняної системи технічного регулювання», який було ініційовано ДП «Житомирстандартметрологія». Від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області у вебінарі приймали участь перший заступник начальника Ігор Волківський та представники управління захисту прав споживачів.

Основні питання, які обговорювались на вебінарі, стосувались стандартизації та проблем, пов’язаних із запровадженням нових стандартів методом підтвердження та специфіки відстеження чинності стандартів організацій України (СОУ) тощо. Також обговорювались питання, пов’язані з метрологією, а саме: порядок повірки засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) медичного призначення; введення в експлуатацію нових ЗВТ, у тому числі отриманих як гуманітарна допомога; міжповірочний інтервал деяких видів ЗВТ та повірка ультразвукових лічильників газу; розширення співпраці у науковій сфері. Окрему увагу було приділено питанню маркування молочних продуктів та сертифікації систем управління безпечністю харчових продуктів за новою версією ДСТУ ISO 22000.

Не залишилось без уваги питання випробування продукції – визначення енергетичної цінності харчового продукту, випробування сільськогосподарської та зернової продукції на вміст залишкових кількостей хлорпірифосу та хлорпірифосметилу; випробування молочної продукції на предмет фальсифікації тощо.

Вебінар проходив в режимі “питання-відповідь”, що дало змогу учасникам долучитись до обговорення актуальних питань стандартизації та метрології.