Проведення планових заходів у суб’єктів господарювання за видом продукції – ігри та іграшки для дітей.

рис2323Відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду,    у ІІ – кварталі 2019 року, спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів, в квітні – травні поточного року здійснено виїзні планові перевірки у місті Житомирі та області у суб’єктів господарювання, що займаються розповсюдженням продукції, а саме: ігри та іграшки для дітей, на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок затвердженого ПКМУ від 28.02.2018р.     № 151 та інших нормативно – правових актів.

Проведеними перевірками, у суб’єктів господарювання встановлено непоодинокі факти розповсюдження дитячих іграшок, на етикетках та пакуванні яких не нанесено знак відповідності технічним регламентам, що суперечить вимогам пунктів 27,44,45,48 Технічного регламенту безпечності іграшок. Окрім того, розповсюджувались іграшки пакування, маркування яких не містило інформації про найменування та адресних даних  виробника та імпортера, що суперечить вимогам п.п.10,19. За результатами проведених планових заходів, до суб’єктів господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи:

-обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

Суб’єкти господарювання, у встановлений термін, повинні надавати до органу ринкового нагляду, документацію (накладні, договори тощо) на перевірену продукцію, що дає змогу в подальшому ідентифікувати будь-якого суб’єкта господарювання в ланцюгу постачання, який поставив відповідну продукцію.ігр

Відповідно п.1 ч. 3 ст. 44 та п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», встановлена відповідальність за порушення цього Закону, а саме:

-за розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам, у розмірі: від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян (2 550 грн. – 4 250 грн.);

-за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, у розмірі:  від п’ятисот до тисячі п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян                           (8 500 грн. – 25 500 грн.).

На завершення, доводимо до відома споживачів, що сьогодні в магазинах та господарських ринкових майданчиках представлено безліч дитячих іграшок. Для споживача першим постає питання, звідки вони були привезені і яким чином допущені до продажу. За статистикою, в іграшкових магазинах України 70 % усього асортименту становлять вироби країн-імпортерів, серед яких лідирує Китай. Вітчизняна продукція становить не більш, ніж 30 %. Іноземні іграшки, перш ніж потрапити на український ринок, мають пройти державну перевірку якості і безпеки. Тому, слід обов’язково звертати увагу на наявність знака відповідності, а також на інформацію про власне найменування адресних даних виробника, найменування та адресних даних імпортера та інше. 

 рис5645

Ринковий нагляд здійснюється, як постійне спостереження за відповідністю продукції, введеної в обіг, технічним регламентам, правомірністю застосування на ній знака відповідності, повнотою і достовірністю інформації про таку продукцію.