Проведення планової перевірки у суб’єкта господарювання за видом продукції – електричне обладнання.

рис1На виконання Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік    та з метою недопущення на споживчий ринок продукції, яка не відповідає встановленим вимогам нормативно – правових актів, спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області, здійснено виїзну планову перевірку характеристик продукції у одного із суб’єктів господарювання міста Житомира за видом електричне обладнання.

В ході проведення перевірки встановлено розповсюдження продукції ТМ «Monte»,    ТМ «Tefal», виробництва Китай, яка не відповідає встановленим вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності, а саме: на електрообладнанні або на його табличці не нанесено знак відповідності технічним регламентам,  також відсутня супроводжувальна інформація про найменування та контактну поштову адресу виробника, імпортера.   

Крім того, розповсюджувачем  не надано супровідної документації (зокрема накладних, договорів, тощо) про походження продукції. Відповідно до вимог норм пункту 3 статті 24 Закону України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції” такий розповсюджувач вважається особою, що ввела цю продукцію в обіг.

За результатами перевірки, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи, які суб’єктом господарювання виконано повністю та результативно у  термін передбачений діючим законодавством.

За порушення  вимог   статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до  суб’єкта  господарювання  застосовано штрафні санкції в розмірі  17 000,00 гривень, які  своєчасно сплачені до Державного бюджету.