Проведення планової перевірки у суб’єкта господарювання за видом продукції – електричне обладнання.

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області в ІІ-ому кварталі 2017 року здійснено виїзну планову перевірку на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ  від 16.12.2015 року № 1067 та Технічного регламенту   з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від  16.12.2015 року № 1077, у суб’єкта господарювання розташованого на території міста Житомира, що займається розповсюдженням продукції, а саме: електричного обладнання.

  Проведеною перевіркою, у суб’єкта господарювання встановлено порушення вимог чинного законодавства, а саме:                                         .
            – факти розповсюдження електричного обладнання ТМ “ARISTON“, на  якому не нанесено знак відповідності, внаслідок чого порушено вимоги п.п.28,42 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 року № 1067 та п.п.32,45 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 року № 1077.бойлер

   бойлер2     На продукцію, яка була об’єктом перевірки, суб’єктом господарювання у визначений термін, не надано до органу ринкового нагляду документацію (накладні, тощо), що в подальшому не дає змоги ідентифікувати будь-якого суб’єкта господарювання в ланцюгу постачання, який поставив відповідну продукцію.  Враховуючи вище викладене, суб’єкт господарювання являється  особою, яка ввела в обіг продукцію, що не відповідає встановленим вимогам.

          За результатами перевірки, до суб’єкта господарювання відповідно до п.2 ч.2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»,  застосовано штрафну санкцію у розмірі 8500 грн. Суму штрафу, суб’єктом господарювання сплачено в повному обсязі до Державного бюджету.

  Окрім того, до суб’єкта господарювання вжито обмежувально (корегувальний) захід – обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності. Рішення, суб’єктом господарювання у встановлений термін, виконано повністю та результативно. Про виконання рішення, органу державного ринкового нагляду, суб’єктом господарювання письмово надано повідомлення з підтверджуючими документами про виконання цього рішення. Проаналізувавши відомості, які містяться в повідомленні, доданих до нього документах, про виконання рішення, органом ринкового нагляду прийнято рішення щодо скасування вищезазначеного рішення.