Проведення планового заходу у суб’єкта господарювання за видом продукції – ігри та іграшки для дітей

Сперис2 (1)ціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів  Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  в червні 2017 року здійснено виїзну планову перевірку у місті Баранівка Житомирської області у суб’єкта господарювання, що займається розповсюдженням продукції, а саме:

ігри та іграшки для дітей, на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок затвердженого ПКМУ від 11.07.2013р. № 515, ПКМУ від 30.12.2015р. № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення».                                      .
     Проведеною перевіркою, у суб’єкта господарювання встановлено порушення вимог чинного законодавства, а саме:  

  • факти розповсюдження дитячих іграшок на етикетці (ярлику) та пакуванні яких не нанесено знак відповідності технічним регламентам, що не відповідає вимогам  Технічного регламенту безпечності іграшок. Окрім того, розповсюджувались іграшки пакування, маркування не містило інформації про найменування та адресних даних імпортера та виробника,  що  не відповідає вимогам пунктів 10,18 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2013р. № 515. рис1 (1)                                                                                                                                .
     За результатами перевірки, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи. Рішення, суб’єктом господарювання у встановлений термін, виконано повністю та результативно. Про виконання рішення, органу державного ринкового нагляду, суб’єктом господарювання письмово надано повідомлення з підтверджуючими документами про виконання цього рішення.

           До суб’єкта господарювання відповідно статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» застосовано штрафну санкцію в розмірі – 8 500,00 гривень.