Проведено нараду у сфері фітосанітарної безпеки

Сьогодні у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області    відбулась робоча нарада з державними фітосанітарними інспекторами за результатами  селекторної наради, проведеної 05.02.2020 року під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Т.Висоцького.

Спільно опрацьовувались питання реалізації положень постанови КМУ № 1177 від 15.11.2019 року «Деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин».

Обговорювались основні принципи упорядкування та  удосконалення фітосанітарних процедур з контролю вантажів в умовах адаптації до вимог міжнародних стандартів. Зокрема, зазначеною постановою врегульовано питання щодо часових обмежень для здійснення фітосанітарних процедур та видачі документів у сфері карантину рослин,- відтепер фітосанітарний сертифікат оформлюється протягом 8 годин після отримання висновку фіто санітарної експертизи. Крім того, постанова передбачає надання права вибору власника вантажу при формуванні експортних партій об’єктів регулювання проводити фітосанітарну експертизу (аналіз) у фітосанітарних лабораторіях, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби, або уповноважених фітосанітарних лабораторіях будь-якої іншої форми власності. Реалізація положень постанови КМУ сприятиме діджиталізації в оформленні документів у сфері карантину рослин та суттєвій мінімізації   корупційних ризиків.

Зокрема, у ході проведення наради було проведено аналіз показників діяльності управління фітосанітарної безпеки упродовж минулого року окремо за напрямками  фітосанітарних заходів на кордоні, карантину рослин, контролю за обігом захисту , прогнозування, фітосанітарної діагностики  та аналізу ризиків,контролю в насінництві та розсадництві. Крім питань виробничого характеру учасники наради опрацьовували вимоги антикорупційного законодавства в частині електронного декларування.

На завершення визначались пріоритетні завдання державних фітосанітарних інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  на 2020-ий рік.